Wdrożenie aplikacji webowej

Wdrożenie aplikacji webowej, to etap, który następuje po wyczerpującym zdefiniowaniu potrzeb, wykonaniu dokumentacji oraz opartej na niej makiety oraz stworzeniu wersji testowej aplikacji. Powstaje ona w oparciu o poprzedzające ją rozmowy z konsultantem, których celem jest szczegółowe opisanie wymagań klienta wobec tworzonego oprogramowania. To wytycznymi i wskazówkami, które zawiera makieta, kierują się programiści tworząc aplikację. Dlatego tak ważną jest sprawna komunikacja dwustronna pomiędzy zlecającym stworzenie oprogramowania a konsultantem.

 

skontaktuj-sie-z-nami

 

Uruchamianie aplikacji webowych

 Gdy zakończony zostanie etap testowania stworzonego oprogramowania uruchomiona zostaje ostateczna wersja aplikacji. Następuje to po jej zaakceptowaniu w wersji testowej. Udostępnione do testów oprogramowanie znajduje się na naszym serwerze i zawiera fikcyjne dane. Umożliwia to sprawdzenie, w jaki sposób przebiegają procesy w aplikacji i czy działają one zgodnie z wymaganiami klienta. Wersja produkcyjna instalowana jest na serwerze zlecającego wykonanie oprogramowania.  Wraz z gotową aplikacją klient otrzymuje od spółki Kamee dokumentację tworzenia aplikacji, kod oraz instrukcję obsługi. Umożliwia to dokonywanie modyfikacji w oprogramowaniu oraz rozszerzanie jej w przyszłości zgodnie z potrzebami firmy.

Wdrożenie rozwiązania

Aplikacja, będąca już własnością zlecającego jej wykonanie, może zostać wdrożona w firmie. W tym celu konieczne jest przeszkolenie pracowników z użytkowania jej funkcjonalności. Nasz zespół gwarantuje wsparcie w tym zakresie, zarówno w postaci spotkań osobistych, jak i online. Poświęcenie czasu na gruntowne szkolenie z użytkowania aplikacji gwarantuje skuteczną jej adaptację w firmie. Obecność konsultanta pozwala na rozwianie wszelkich wątpliwości pojawiających się w miarę użytkowania oprogramowania

 Podczas szkoleń pracowników i początkowego użytkowania rozwiązania w firmie, do aplikacji wprowadzane są wszystkie niezbędne dane, dotyczące np. klientów, zamówień, harmonogramów, magazynów, itp. Wdrażana aplikacja najczęściej ma zastąpić wiele pośrednich systemów, dlatego import danych w początkowej fazie użytkowania jest krokiem kluczowym. W tym miejscu warto także ostatecznie ustalić, którzy pracownicy będą odpowiedzialni za poszczególne etapy realizacji procesów, by uniknąć nieporozumień. 

Koniec wdrażania

Po wykonaniu omówionych kroków wdrożenie aplikacji uważa się za zakończone. Kolejny etap to użytkowanie oprogramowania. Wciąż możliwe jest wprowadzanie koniecznych modyfikacji w kodzie, czy rozszerzanie funkcjonalności zgodnie z potrzebami firmy. W razie wystąpienia takiej sytuacji, cały proces zostaje powtórzony (zdefiniowanie potrzeb, dokumentacja, makieta, tworzenie wersji testowej, testowanie, akceptacja wersji testowej, uruchomienie wersji produkcyjnej, wdrożenie).

Wdrożenie aplikacji webowej to proces wieloetapowy. Pominięcie lub skrócenie któregoś z nich może przełożyć się na nieskuteczne użytkowanie lub całkowite porzucenie oprogramowania. Biorąc pod uwagę, że stworzenie aplikacji oraz jej wdrożenie wymagają inwestycji czasu oraz pieniędzy, warto każdy z etapów wykonać starannie, aby usprawniać procesy zachodzące w firmie oraz zwiększać zysk. 


           

software-house-krakow

 

Przeczytaj także
Jaką firmę programistyczną wybrać?
Zarządzanie projektami IT
Software house Kraków
Oprogramowanie dla klubów fitness

Zobacz nasze realizacje

Dedykowana aplikacja internetowa do obsługi zakupów grupowych dla przedsiębiorców, Poznań – SAAS,CRM, BIKontakt

Kamee Sp. z o.o.

30-147 Kraków, ul. Na Błonie 15/57
NIP: 677 240 70 93     REGON: 36524526200000     KRS: 0000633262Wyślij zapytanie o stworzenie dedykowanego oprogramowania

  • Zapytaj o dane dostępowe do przykładowego systemu.
  • Skorzystaj z darmowych konsultacji.
  • Umów się na prezentację!

darmowe konsultacje