Jaką firmę programistyczną wybrać?

Wraz z komputeryzacją oraz coraz szybszym rozwojem technologicznym, wiele procesów zachodzących w firmie wymaga przeniesienia do aplikacji. Wielu przedsiębiorców decydując się na rozwiązania dedykowane zadaje sobie pytanie „Jaką firmę programistyczną wybrać?”. Oto kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę.

1. Doświadczenie producenta. Świadczy o nim ilość realizacji, o których zwykle firmy informują na swoich stronach. Często umieszczane są także screeny wykonanych aplikacji, które pozwalają rozeznać się w tworzonych przez programistów rozwiązaniach

2. Referencje. Opinie klientów wiele mówią o poziomie świadczonych usług. Warto jednak nie kierować się tylko tymi zamieszczonymi na stronie firmowej, ale także np. w mediach społecznościowych.

3. Konsultacje oraz ich zakres. Zapewniane wsparcie różni się w poszczególnych firmach. Dobrze jest wybrać producenta, który zapewnia nielimitowane konsultacje za pomocą różnych kanałów, online jak i osobiście.

4. Rozpoznanie potrzeb. W jaki sposób przeprowadza je firma? Czy konsultant pomaga w ich diagnozie, a może tylko opracowuje informacje od klienta i przekazuje programistom? W Kamee zapewniamy pełne rozpoznanie potrzeb wraz z dokumentacją.

5. Tworzenie dedykowanej aplikacji. Firma programistyczna powinna zapewniać klientowi wiedzę na temat tworzonego projektu, obejmującą informacje o specyfice danego typu aplikacji (np. CRM, MES, ERP, APS).

6. Testowanie. Aby uniknąć błędów w systemie konieczne jest wielostopniowe testowanie aplikacji. Dlatego w Kamee dokonują go dwa niezależne zespoły, a następnie klient. Na tym etapie wszystkie niejasności są konsultowane, a błędy usuwane.

7. Umowa. Czy zawiera informacje o dodatkowych płatnościach za konsultacje? Komu nadaje własność nad stworzoną aplikacją? Warto wybrać takie rozwiązanie, które zapewnia konsultacje wliczone w cenę oraz wyłączne prawo własności nad oprogramowaniem.

8. Wdrożenie rozwiązania. Firma programistyczna powinna zapewniać pomoc we wdrożeniu w firmie zakupionego rozwiązania. Kamee realizuje to zadanie poprzez szkolenia osobiste i online, by zapewnić 100%  gwarancję skuteczności.

9. Wsparcie w użytkowaniu. Decydując się na usługi firmy programistycznej warto wziąć pod uwagę sposób oraz szybkość reagowania na zgłaszane awarie aplikacji. W sytuacjach kryzysowych, to właśnie tutaj widać prawdziwą skuteczność producenta.  

 

 

Przeczytaj także

Software house Kraków
Dedykowane aplikacje webowe
Konsultant IT
Dlaczego klienci odchodzą?

Zobacz nasze realizacje

Aplikacja webowa do zarządzania kursami- CRM/ERP/BI- Genewa, Szwajcaria

 

darmowe konsultacje