Czy inwestycja w dedykowaną aplikację webową się opłaca?

Inwestycja w dedykowaną aplikację webową, to poważna decyzja, szczególnie dla małych oraz średnich przedsiębiorstw. Biorąc pod uwagę szansę niepowodzenia na etapie tworzenia, czy wdrażania rozwiązania, konieczne jest drobiazgowe przyjrzenie się rentowności planowanego przedsięwzięcia. Co się składa na jej ocenę?

 

skontaktuj-sie-z-nami

 

Dlaczego warto zainwestować w aplikację webową?

 

Po pierwsze: pełne dopasowanie do potrzeb. O tym, czy wdrożenie danego rozwiązania się opłaca decyduje poziom jego przystosowania do procesów zachodzących w firmie. Dobry system pozwoli na ich precyzyjne odwzorowanie w aplikacji, bez konieczności dopasowywania wykonywanych czynności do możliwości rozwiązania.

 

Po drugie: tylko potrzebne moduły. Zakup aplikacji webowej ma sens o tyle, o ile jej funkcjonalności wykorzystywane są w 100%. Dlatego rozwiązania dedykowane są korzystniejsze niż opcje gotowe, ponieważ pozwalają na pełną kontrolę tego, za co się płaci, a co rzeczywiście jest efektywnie użytkowane.

 

Po trzecie: aplikacja na własność. Tylko aplikacje dedykowane pozwalają na uzyskanie własności  do stworzonego rozwiązania. Znacznie ułatwia to proces przyszłego wprowadzania zmian oraz rozbudowę aplikacji wedle wzrastających potrzeb firmy. W Kamee zapewniamy naszym klientom nie tylko prawo własności, ale także kod oraz dokumentację tworzenia oprogramowania.

 

Po czwarte: płatność tylko raz. W przypadku wyboru aplikacji dedykowanej zagwarantowana jest jednorazowa płatność. Decydując się na rozwiązanie gotowe zobowiązujemy się do ponoszenia opłat w modelu abonamentowym, co wiąże się ze stałymi kosztami, nie gwarantując precyzyjnego dopasowania do potrzeb firmy czy prawa własności do użytkowanego rozwiązania.

 

Po piąte: łatwiejsze wdrożenie. Dedykowana aplikacja webowa charakteryzuje się łatwiejszym procesem wdrożenia aniżeli rozwiązanie gotowe. Wynika to między innymi z zakresu funkcjonalności oraz zaprojektowania dla konkretnych potrzeb firmy. Jeśli producent oferuje pomoc we wdrożeniu proces ten jest dodatkowo zoptymalizowany.

 

Po szóste: łatwiejsza rozbudowa w przyszłości. Oprogramowanie dedykowane, tworzone zgodnie z indywidualnymi potrzebami firmy, umożliwia dogodną rozbudowę w przyszłości obejmującą zarówno dodanie funkcjonalności, jak i całego modułu. Decydując się na rozwiązanie gotowe nie mamy takiej gwarancji.

 

 

Dodatkowe korzyści

Kwestie związane z opłacalnością zakupu i wdrożenia dedykowanej aplikacji webowej warto rozpatrzyć także w kontekście oszczędności czasu pracownika. Wdrożenie w firmie dopasowanego rozwiązania, które usprawni codzienną pracę, pozwoli na zaoszczędzenie około 15 minut dziennie. Zakładając, że koszt godziny pracy pracownika wynosi 40 złotych, przedsiębiorca jest w stanie zaoszczędzić 10 złotych w ciągu godziny.

 

software-house-krakow

 

Przeczytaj także

Software house Kraków
O co pytać przed wyboem firmy programistycznej?
Całkowita cena aplikacji webowej
Elastyczny CRM

Zobacz nasze realizacje

Oprogramowanie dla przemysłu oraz produkcji CRM/ERP/MES/APS

 

 Kontakt

Kamee Sp. z o.o.

30-147 Kraków, ul. Na Błonie 15/57
NIP: 677 240 70 93     REGON: 36524526200000     KRS: 0000633262Wyślij zapytanie o stworzenie dedykowanego oprogramowania

  • Zapytaj o dane dostępowe do przykładowego systemu.
  • Skorzystaj z darmowych konsultacji.
  • Umów się na prezentację!

darmowe konsultacje