Komu zlecić napisanie aplikacji?

Na rynku dostępnych jest wiele firm, które oferują wykonywanie dowolnych aplikacji (desktopowych, webowych, mobilnych) działających na różnych typach licencji (np. SaaS). Jak wśród tej wielości ofert wybrać najlepszą dla swojej firmy? Czy kryterium rozpoznawalności marki jest najistotniejsze podczas podejmowania decyzji o zleceniu wykonania aplikacji?

 

skontaktuj-sie-z-nami

 

Po pierwsze: Cena nie jest najważniejsza

Błędem wielu zlecających wykonanie aplikacji jest w pierwszej kolejności branie pod uwagę ceny oprogramowania. Składają się na nią konsultacje, dokumentacja, projektowanie aplikacji, jej tworzenie, testowanie… Konkretne firmy w różny sposób wyceniają ten proces. Dlatego kluczowym jest zapoznanie się z warunkami zawartymi w umowie, gdzie ze szczegółami opisany powinien być sposób naliczania opłat. Warto zwrócić szczególną uwagę na opłaty dodatkowe, związane np. z wdrożeniem systemu, konsultacjami, czy naprawą ewentualnych błędów. Dobrej jakości usługi wyceniane są adekwatnie do swojej wartości, zlecający musi więc liczyć się z pewną inwestycją. Jeśli aplikacja została jednak optymalnie zaprojektowana i stworzona, z pewnością inwestycja ta się zwróci.

Komu zlecić napisanie aplikacji? Firmie, która wycenia swoje usługi adekwatnie do ich jakości, a w umowie zawiera wszelkie szczegóły dotyczące sposobu naliczania opłat.

Po drugie: W tworzeniu oprogramowania znana marka, to nie wszystko

Wybór dużej i znanej firmy programistycznej związany jest z zaletami, ale i potencjalnymi zagrożeniami. Wyższa cena, dłuższe oczekiwanie na reakcję na zgłaszane problemy, nieprofesjonalna obsługa klienta, to tylko niektóre z problemów, z jakimi stykali się nasi klienci w trakcie pracy nad swoimi poprzednimi systemami. Nie jest to regułą, ale mniejsze firmy często lepiej potrafią zadbać o każdego klienta i zaoferować mu maksimum swojego zaangażowania. Podczas wyboru twórcy aplikacji warto wziąć pod uwagę także kraj, w którym działa. Ma to zastosowanie czysto logistyczne, wynikające np. z różnicy czasu. W przypadku zgłoszenia problemów z oprogramowaniem do firmy działającej za granicą konieczne jest długie oczekiwanie na odpowiedź. Wybierając polską firmę programistyczną, nie tylko unikamy tego problemu, ale również wspieramy rodzime biznesy.

Komu zlecić napisanie aplikacji? Firmie, która oferuje profesjonalne usługi oraz jest marką polską, co ułatwia komunikację i współpracę.

Po trzecie: Opinie klientów i realizacje firmy programistycznej

Tym, na co warto zwrócić uwagę poszukując firmy programistycznej są opinie klientów. Pozwalają one zweryfikować deklaracje twórcy wobec rzeczywistego stanu rzeczy. To właśnie one wraz z realizacjami dają obraz skuteczności danej firmy. Dzięki możliwości wglądu w wykonane projekty zlecający może zobaczyć, jakie systemy do tej pory stworzył konkretny zespół. Pozwala to na wstępne rozeznanie wśród dostępnych opcji.

Komu zlecić napisanie aplikacji? Firmie, która na swojej stronie umieszcza realizacje oraz takiej, która posiada dobre opinie klientów.

Oprogramowanie dedykowane na zamówienie

Najlepiej zaufać firmie, która w sposób jasny i klarowny wycenia swoje usługi, a w umowie precyzyjnie informuje o sposobie naliczania opłat za stworzenie, wykonanie i użytkowanie aplikacji. Dobrze aby była firmą polską, a przynajmniej posiadała w naszym kraju oddział, co ułatwi komunikację. O profesjonalizmie firmy zawsze mówią wykonane projekty oraz opinie zadowolonych klientów, niekoniecznie jej wielkość, czy popularność marki.

 

 

software-house-krakow

 

Przeczytaj także

Oprogramowanie dla firmy
Całkowita cena aplikacji webowej
Software house Kraków
Prowadzenie magazynu w Excelu

Zobacz nasze realizacje

Aplikacja webowa SaaS – System CRM/ERP, KrakówKontakt

Kamee Sp. z o.o.

30-147 Kraków, ul. Na Błonie 15/57
NIP: 677 240 70 93     REGON: 36524526200000     KRS: 0000633262Wyślij zapytanie o stworzenie dedykowanego oprogramowania

  • Zapytaj o dane dostępowe do przykładowego systemu.
  • Skorzystaj z darmowych konsultacji.
  • Umów się na prezentację!

darmowe konsultacje