Tworzenie oprogramowania na zamówienie

Stworzenie oprogramowania dedykowanego, na zamówienie, wymaga dobrej komunikacji pomiędzy zlecającym a firmą programistyczną. Tym samym ważną rolę w projekcie pełni konsultant oraz osoba, dla której wykonywane są oprogramowania. Jeśli komunikacja nie przebiega płynnie, pomyślne zakończenie projektu może być utrudnione.

 

skontaktuj-sie-z-nami

 

Od czego zaczyna się tworzenie oprogramowania na zamówienie?

Zanim firma programistyczna rozpocznie prace nad aplikacją, konieczne jest dokonanie precyzyjnego zdefiniowania potrzeb. Wykonywanie jakich czynności usprawnić ma system? Ile osób będzie  z niego korzystać i czy będą to tylko pracownicy, czy może także partnerzy i klienci? Odpowiedzi na podstawowe pytania pozwolą stworzyć zapytanie ofertowe, o którym pisaliśmy tutaj.

Tworzenie oprogramowania na zamówienie posiada swoją własną specyfikę, dotyczącą np. czasu wykonania aplikacji czy jej ceny. Podczas pierwszej rozmowy z konsultantem, trudne będzie ich precyzyjne podanie. Decydując się na taki system zlecający ma jednak pewność, że wszystkie moduły zostały stworzone specjalnie dla spełniania indywidualnych wymagań firmy.

Skontaktuj się z nami, a prześlemy ci materiały na temat projektowania i tworzenia oprogramowania

Co gwarantuje zakup oprogramowania na zamówienie?

Aplikacja dedykowana, poza starannym dopasowaniem do potrzeb, umożliwia także przeniesienie do systemu unikatowych procesów zachodzących w firmie. Cechy tej nie posiada żadne gotowe rozwiązanie. Może to obejmować np. sposób oceny perspektywiczności klienta, czy przeprowadzanie procesu sprzedaży. Dzięki temu proces wdrażania rozwiązania w firmie ulega przyspieszeniu, a szansa powodzenia projektu wzrasta. Także ewentualna, przyszła rozbudowa możliwa jest do przeprowadzenia w dedykowanym oprogramowaniu. Proces tworzenia aplikacji musi umożliwiać w przyszłości wprowadzenie szybko zmiany przy jednoczesnym zachowaniu jakości w korzystaniu dla użytkowników. O jej bezproblemowości decyduje jednak prawo własności do tworzonej aplikacji. Podczas zawierania umowy warto zwrócić uwagę, czy zlecający staje się na jej mocy właścicielem oprogramowania, czy tylko wykupuje licencję na jej użytkowanie. Tylko pierwsza opcja pozwala na dowolne dokonywanie zmian w kodzie źródłowym rozwiązania, a tym samym rozbudowę wedle przyszłych wymagań. Właśnie dlatego Kamee w umowie gwarantuje przekazanie zlecającemu praw do aplikacji wraz z dokumentacją oraz kodem. Tym samym klient uzyskuje całkowite prawo do dysponowania stworzonym oprogramowaniem.

Proces tworzenia oprogramowania będzie przebiegał według "metodologii" Scrum / Agile. Analiza potrzeb jest zakończona w momencie kiedy wszystkie szczegóły specyfikacji zostały udokumentowane. Dzięki unikatowemu frameworkowi, który został opracowany przez zespół Kamee poziom

Czy oprogramowania na zamówienie się opłacają?

W zależności od sposobu naliczania opłat przez firmę programistyczną, płatności dokonuje się jednorazowo lub w częściach. Nie jest ona jednak abonamentowa, jak w przypadku rozwiązań gotowych. Tym samym w dłuższej perspektywie czasu, aplikacja dedykowana jest tańsza, jednocześnie gwarantując pełne dopasowanie do projektów realizowanych po stronie klienta. Wdrożenie rozwiązania pozwoli także zaoszczędzić czas, a tym samym zmniejszyć koszty pracy. Proces tworzenia oprogramowania może się nie kończyć jeśli potrzeby firmy się zmieniają. Świadczymy usługi utrzymania i rozwoju rozwiązania IT. Dzięki temu projekt tworzenia aplikacji może ciągle  podążać za zmieniającymi się potrzebami zespołu klienta. 

Oprogramowanie dedykowane na zamówienie- dla kogo?

Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w małych, średnich, jak i dużych firmach. Dzięki swojemu dopasowaniu do wymagań klientów pozwoli na usprawnienie wykonywania codziennych czynności, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy.

 

software-house-krakow

 

Przeczytaj także

Kto powinien wdrożyć system CRM?
Oprogramowanie dla firmy
Całkowita cena aplikacji webowej
Prowadzenie magazynu w Excelu

Zobacz nasze realizacje

Aplikacja webowa dla producenta – branża meblowa - WMS - Katowice/Częstochowa

 Kontakt

Kamee Sp. z o.o.

30-147 Kraków, ul. Na Błonie 15/57
NIP: 677 240 70 93     REGON: 36524526200000     KRS: 0000633262Wyślij zapytanie o stworzenie dedykowanego oprogramowania

  • Zapytaj o dane dostępowe do przykładowego systemu.
  • Skorzystaj z darmowych konsultacji.
  • Umów się na prezentację!

darmowe konsultacje