Zalety i wady systemów ERP

Skuteczne zarządzanie firmą wymaga od przedsiębiorcy umiejętności planowania, rozdzielania oraz egzekwowania zadań, a także przyszłościowego myślenia. Nowoczesne rozwiązania IT, jak dedykowane systemy ERP, pomagają w efektywnym prowadzeniu biznesu. Aplikacje tej klasy wykorzystywane są do planowania zasobów przedsiębiorstwa. Integrują wiele działów w firmie, dzięki czemu wszystkie kluczowe dane znajdują się w jednym systemie.  

 

 Skonsultuj z nami swój projekt

 

Zalety oprogramowania ERP

 

Systemy tej klasy odznaczają się kompleksowością w zarządzaniu procesami. Umożliwiają kontrolowanie zasobów przedsiębiorstwa wraz optymalizowanie ich wykorzystania. Stopień ich rozbudowania zależy od indywidualnych potrzeb zlecającego wykonanie aplikacji. Zaprojektowanie takiego rozwiązania umożliwia planowanie oraz kontrolę nad procesami związanymi z zarządzaniem pracownikami, magazynem czy produkcją i transportem. Dzięki temu stanowi bazę informacji o działaniach podejmowanych w przedsiębiorstwie. Generowanie raportów z systemu umożliwia dokonywanie szczegółowej analizy. Projektując rozwiązanie możliwa jest jego integracja z systemami zewnętrznymi oraz dowolna rozbudowa w przyszłości wedle zwiększających się potrzeb firmy. Tworzone przez nas rozwiązania ERP opierają się na automatyzacji procesów. Ich precyzyjne odzwierciedlenie w systemie pozwala oszczędzać czas oraz skutecznie planować harmonogram działań.

 

Sprawdź, czy Tobie także potrzebna jest automatyzacja procesów w firmie

 

Wady oprogramowania ERP

 

Ze względu na rozbudowanie rozwiązania jego zaprojektowanie oraz stworzenie zajmuje dużo czasu. Tylko intensywna praca nad makietą oprogramowania umożliwi wykonanie satysfakcjonującego systemu, który usprawni codzienną pracę w firmie. Wdrożenie tak kompleksowej aplikacji wymaga nadkładu czasowego. Skrócenie tego procesu spowodować może nieskuteczne wprowadzenie rozwiązania, a co za tym idzie stratę nakładów finansowych. Duża kompleksowość aplikacji, pozwalająca na precyzyjne odwzorowanie procesów zachodzących w firmie, wiąże się z trudniejszym wdrożeniem, które wymaga dużego zaangażowania od osoby, która je przeprowadza oraz pracowników. Rozwiązanie tej klasy związane jest również ze sporym wydatkiem finansowym. Właśnie z tego powodu tworząc rozwiązania ERP skupiamy się na gruntownym rozpoznaniu potrzeb połączonym z zaprojektowaniem szczegółowej makiety. Klient jest informowany o postępie w pracach nad zleconym rozwiązaniem, bierze także udział w testowaniu aplikacji. Wdrożenie odbywa się podczas szkoleń osobistych w firmie zlecającego oraz treningów online. Jesteśmy dostępni na czacie, Skype, mailowo oraz telefonicznie, gdzie odpowiadamy na wszystkie pytania pojawiające się w trakcie użytkowania systemu. Zainwestowanie czasu i energii w kompleksowe wdrożenie daje pewność, że wszyscy pracownicy wiedzą, jak efektywnie korzystać z aplikacji.

 

Poznaj całkowitą cenę aplikacji webowej

 

 

 Skonsultuj z nami swój projekt

 

Każda inwestycja związana jest z ryzykiem. Poprzez odpowiednie przygotowanie oraz wybór doświadczonej firmy programistycznej możliwe jest jednak jego zminimalizowanie. Wprowadzenie w firmie rozwiązania ERP, to szansa na usprawnienie zarządzania firmą, optymalizację procesów oraz zwiększenie zysku. Skontaktuj się z nami, aby omówić swój projekt.

 

 

Przeczytaj także

Czy inwestycja w dedykowaną aplikację webową się opłaca?
Kto powinien wdrożyć system CRM?
Komu zlecić napisanie aplikacji?
Program do zarządzania zadaniami w firmie

Ostatnio wdrożyliśmy taką aplikację

Oprogramowanie dla przemysłu oraz produkcji CRM/ERP/MES/APSKontakt

Kamee Sp. z o.o.

30-147 Kraków, ul. Na Błonie 15/57
NIP: 677 240 70 93     REGON: 36524526200000     KRS: 0000633262Wyślij zapytanie

  • Zapytaj o dane dostępowe do przykładowego systemu.
  • Skorzystaj z darmowych konsultacji.
  • Umów się na prezentację!

darmowe konsultacje