Zalety i wady systemów ERP

Skuteczne zarządzanie firmą wymaga od przedsiębiorcy umiejętności planowania, rozdzielania oraz egzekwowania zadań, a także przyszłościowego myślenia. Nowoczesne rozwiązania IT, jak dedykowane systemy ERP, pomagają w efektywnym prowadzeniu biznesu. Aplikacje tej klasy wykorzystywane są do planowania zasobów przedsiębiorstwa. Integrują wiele działów w firmie, dzięki czemu wszystkie kluczowe dane znajdują się w jednym systemie.  

 

 Skonsultuj z nami swój projekt

 

Zalety oprogramowania ERP

 

Systemy tej klasy odznaczają się kompleksowością w zarządzaniu procesami. Umożliwiają kontrolowanie zasobów przedsiębiorstwa wraz z optymalizowaniem ich wykorzystania. Stopień ich rozbudowania zależy od indywidualnych potrzeb zlecającego wykonanie aplikacji. Zaprojektowanie takiego rozwiązania umożliwia planowanie oraz kontrolę nad procesami związanymi z zarządzaniem pracownikami, magazynem czy produkcją i transportem. Dzięki temu stanowi bazę informacji o działaniach podejmowanych w przedsiębiorstwie. Generowanie raportów z systemu ERP umożliwia dokonywanie szczegółowej analizy. Projektując rozwiązanie możliwa jest jego integracja z systemami zewnętrznymi oraz dowolna rozbudowa w przyszłości, wedle zwiększających się potrzeb firmy. Tworzone przez nas rozwiązania ERP opierają się na automatyzacji procesów. Ich precyzyjne odzwierciedlenie w systemie pozwala oszczędzać czas oraz skutecznie planować harmonogram działań.

system-erp
Panel systemu ERP w firmie usługowo-handlowej

 

 

 

Wady oprogramowania ERP

 

Ze względu na rozbudowanie rozwiązania jego zaprojektowanie oraz stworzenie zajmuje dużo czasu. Tylko intensywna praca nad makietą oprogramowania umożliwi wykonanie satysfakcjonującego systemu ERP, który usprawni codzienną pracę w firmie. Wdrożenie tak kompleksowej aplikacji wymaga nadkładu czasowego. Skrócenie tego procesu spowodować może nieskuteczne wprowadzenie rozwiązania, a co za tym idzie stratę nakładów finansowych. Duża kompleksowość aplikacji, pozwalająca na precyzyjne odwzorowanie procesów zachodzących w firmie, wiąże się z trudniejszym wdrożeniem, które wymaga dużego zaangażowania od osoby, która je przeprowadza oraz pracowników. Rozwiązanie tej klasy związane jest również ze sporym wydatkiem finansowym. Właśnie z tego powodu tworząc rozwiązania ERP skupiamy się na gruntownym rozpoznaniu potrzeb połączonym z zaprojektowaniem szczegółowej makiety. Klient jest informowany o postępie w pracach nad zleconym rozwiązaniem, bierze także udział w testowaniu aplikacji. Wdrożenie odbywa się podczas szkoleń osobistych w firmie zlecającego oraz treningów online. Jesteśmy dostępni na czacie, Skype, mailowo oraz telefonicznie, gdzie odpowiadamy na wszystkie pytania pojawiające się w trakcie użytkowania systemu. Zainwestowanie czasu i energii w kompleksowe wdrożenie daje pewność, że wszyscy pracownicy wiedzą, jak efektywnie korzystać z aplikacji.

 

Poznaj całkowitą cenę aplikacji webowej

 

 

 Skonsultuj z nami swój projekt

 

Każda inwestycja związana jest z ryzykiem. Poprzez odpowiednie przygotowanie oraz wybór doświadczonej firmy programistycznej możliwe jest jednak jego zminimalizowanie. Wprowadzenie w firmie rozwiązania ERP, to szansa na usprawnienie zarządzania firmą, optymalizację procesów oraz zwiększenie zysku. Pracując z klientami zlecającymi rozwiązania tej klasy widzimy, że największy problem stanowią dwa etapy takiego projektu:

-zdefiniowanie potrzeb

-wdrożenie

W obu tych przypadkach profesjonalny konsultant IT pomoże stworzyć i wprowadzić optymalne narzędzie do zarządzania Twoją firmą. Poświęcenie odpowiedniej ilości czasu na zaprojektowanie rozwiązania, a potem kompleksowe wdrożenie, to zadania które stoją przed zespołem odpowiedzialnym za skuteczną realizację projektu IT. Odpowiednie zaplanowanie jego przebiegu zapewni, że stworzone rozwiązanie realnie usprawni pracę Twoich pracowników.  Skontaktuj się z nami, aby omówić swój projekt, harmonogram tworzenia systemu ERP lub całkowitą cenę zaprojektowania i stworzenia takiej aplikacji.

 

 

Przeczytaj także

Czy inwestycja w dedykowaną aplikację webową się opłaca?
Kto powinien wdrożyć system CRM?
Komu zlecić napisanie aplikacji?
Program do zarządzania zadaniami w firmie

Ostatnio wdrożyliśmy taką aplikację

Oprogramowanie dla przemysłu oraz produkcji CRM/ERP/MES/APSKontakt

Kamee Sp. z o.o.

30-147 Kraków, ul. Na Błonie 15/57
NIP: 677 240 70 93     REGON: 36524526200000     KRS: 0000633262Wyślij zapytanie o stworzenie dedykowanego oprogramowania

  • Zapytaj o dane dostępowe do przykładowego systemu.
  • Skorzystaj z darmowych konsultacji.
  • Umów się na prezentację!

darmowe konsultacje