Zalety i wady systemów ERP

Skuteczne zarządzanie firmą wymaga od przedsiębiorcy umiejętności planowania, rozdzielania oraz egzekwowania zadań, a także przyszłościowego myślenia. Nowoczesne rozwiązania IT, jak dedykowane systemy ERP, pomagają w efektywnym prowadzeniu biznesu. Jak?

 

 

Zalety oprogramowania ERP

 

Systemy tej klasy odznaczają się kompleksowością w zarządzaniu procesami. Umożliwiają kontrolowanie zasobów przedsiębiorstwa wraz optymalizowanie ich wykorzystania. Stopień ich rozbudowania zależy od indywidualnych potrzeb zlecającego wykonanie aplikacji. Zaprojektowanie takiego rozwiązania umożliwia planowanie oraz kontrolę nad procesami związanymi z zarządzaniem pracownikami, magazynem czy produkcją i transportem. Dzięki temu stanowi bazę informacji o działaniach podejmowanych w przedsiębiorstwie. Generowanie raportów z systemu umożliwia dokonywanie szczegółowej analizy. Projektując rozwiązanie możliwa jest jego integracja z systemami zewnętrznymi oraz dowolna rozbudowa w przyszłości wedle zwiększających się potrzeb firmy. Tworzone przez nas rozwiązania ERP opierają się na automatyzacji procesów. Ich precyzyjne odzwierciedlenie w systemie pozwala oszczędzać czas oraz skutecznie planować harmonogram działań.

 

Sprawdź, czy Tobie także potrzebna jest automatyzacja procesów w firmie

 

Wady oprogramowania ERP

 

Ze względu na rozbudowanie rozwiązania jego zaprojektowanie oraz stworzenie zajmuje dużo czasu. Tylko intensywna praca nad makietą oprogramowania umożliwi wykonanie satysfakcjonującego systemu, który usprawni codzienną pracę w firmie. Wdrożenie tak kompleksowej aplikacji wymaga nadkładu czasowego. Skrócenie tego procesu spowodować może nieskuteczne wprowadzenie rozwiązania, a co za tym idzie stratę nakładów finansowych. Duża kompleksowość aplikacji, pozwalająca na precyzyjne odwzorowanie procesów zachodzących w firmie, wiąże się z trudniejszym wdrożeniem, które wymaga dużego zaangażowania od osoby, która go przeprowadza oraz pracowników. Rozwiązanie tej klasy związane jest również ze sporym wydatkiem finansowym.

 

Poznaj całkowitą cenę aplikacji webowej

 

Zalety aplikacji ERP

-Kompleksowe rozwiązanie do zarządzania procesami w firmie.

-Dopasowanie do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa.

-Skuteczne planowanie oraz kontrola procesów.

-Automatyzacja, a co za tym idzie, oszczędność czasu.

-Jedno oprogramowanie dla wielu procesów.

-Łatwe wyszukiwanie informacji i możliwość poddania ich analizie.

-Generowanie raportów z oprogramowania.

-Integracja z systemami zewnętrznymi.

 

Wady aplikacji ERP

-Inwestycja czasu w zaprojektowanie i stworzenie rozwiązania.

-Czasochłonne wdrożenie.

-Skomplikowanie aplikacji, jej wielowymiarowość, mogą utrudniać wdrożenie.

-Spory wydatek finansowy. 

 

 

Przeczytaj także

Czy inwestycja w dedykowaną aplikację webową się opłaca?
Kto powinien wdrożyć system CRM?
Komu zlecić napisanie aplikacji?
Program do zarządzania zadaniami w firmie

Ostatnio wdrożyliśmy taką aplikację

Oprogramowanie dla przemysłu oraz produkcji CRM/ERP/MES/APS

darmowe konsultacje