Najczęstsze pytania do firmy programistycznej

Klienci poszukujący firmy programistycznej do wykonania dedykowanej aplikacji mają zwykle wiele pytań. Nie ma się czemu dziwić, chcą aby inwestycja w rozwiązanie się zwróciła. Jakie pytania najczęściej zadają nam klienci?

Ile potrwa zrobienie aplikacji?

Nie ma jednej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Ważne jest by mieć na uwadze, że tworzenie rozwiązania składa się z jego projektowania oraz programowania, po których następuje faza testów. Długość tych procesów zależy od rozbudowania aplikacji, na które składają się:

 

-Ilość modułów i funkcji.

-Ilość przyszłych użytkowników.

-Skomplikowanie poszczególnych procesów.

-Ewentualne integracje z zewnętrznymi oprogramowaniami.

 

Dopiero po wzięciu wszystkich tych czynników pod uwagę możliwe jest oszacowanie, jak długo potrwa tworzenie rozwiązania.

 

Ile będzie mnie kosztować aplikacja?

Rozwiązania dedykowane, to specyficzne systemy tworzone dla indywidualnych potrzeb zlecającego. Dlatego ich cena dopasowana jest do konkretnego rozwiązania, a wiąże się z:

 

-Jego rozbudowaniem.

-Czasem poświęconym na jego zaprojektowanie z pomocą konsultanta.

-Czasem programowania.

 

Poszczególne zespoły różnie wyceniają tworzone aplikacje. Ważne aby przy wyborze opcji dla siebie nie kierować się tylko pieniędzmi, a raczej profesjonalizmem firmy i kompleksowością usługi.

Dowiedz się więcej o całkowitej cenie aplikacji webowej

Jak będzie wyglądać moja aplikacja?

Nie ma drugiego systemu, który wyglądać będzie tak, jak twój. Jest to zaletą rozwiązań dedykowanych, ale także ich wadą; nie zobaczysz swojego rozwiązania, dopóki nie będzie stworzone. Firmy programistyczne mogą jednak udostępnić zrzuty ekranowe innych wykonanych przez siebie aplikacji. Pozwoli ci to zobaczyć, jak zwykle wyglądają rozwiązania tworzone przez dany zespół. O wyglądzie systemu dużo mówi także makieta, na podstawie której powstanie aplikacja. Na tej, którą tworzy nasz konsultant, znajdują się wszystkie tabele, ekrany, wykresy, itd. które następnie znajdą się w rozwiązaniu.

Przeczytaj więcej o pracy z konsultantem IT

Na jakim serwerze będzie zainstalowane moje oprogramowanie?

To od ciebie zależy, gdzie zainstalowana będzie twoja aplikacja. W przypadku rozwiązań dedykowanych klienci zwykle decydują się umieścić je na własnych serwerach. Tworząc wersję produkcyjną w Kamee, aplikacja znajduje się na naszym serwerze, tam jest testowana przez klienta oraz nasz zespół. Następnie, na mocy umowy, następuje przekazanie rozwiązania, czyli zainstalowanie na serwerze zlecającego.

Co się stanie jeśli aplikacja przestanie działać?

Wielu klientów obawia się takiego scenariusza. Aplikacje dedykowane w fazie testowania nie są wolne od błędów. Wynika to z tego, że to nowe systemy, które z takimi modułami i procesami nigdy wcześniej nie były użytkowane. Testowanie pozwala wyeliminować większość błędów. Kolejne kroki określone powinny zostać w umowie zawieranej pomikędzy firmą programistyczną a zlecającym. W Kamee gwarantujemy 12 miesięcy gwarancji, podczas której wszystkie błędy niezwiązane z działaniem użytkowników są naprawiane. Oznacza to nasze wsparcie i szybką reakcję przez rok użytkowania stworzonej aplikacji.

Ile czasu potrwa wdrożenie?

Specyfiką rozwiązań dedykowanych jest to, że pomimo długiego okresu projektowania oraz programowania, mogą być wdrożone szybko, ponieważ odzwierciedlają procesy faktycznie zachodzące w firmie. Dzięki precyzyjnemu dopasowaniu do potrzeb, faktycznie usprawniają pracę. Trudne jest jednak określenie, ile dni czy tygodni potrwa wprowadzanie rozwiązania. Intensywne szkolenie i praca w oprogramowaniu przyspieszają ten proces, który zamknąć może się w jednym tygodniu. Ten czas jest jednak ściśle związany z rozbudowaniem aplikacji, ilością jej użytkowników oraz skomplikowania poszczególnych procesów.

Przeczytaj więcej o wdrożeniu dedykowanej aplikacji webowej

 


Może zainteresuje cię też

Jak odbywa się przekazanie aplikacji webowej klientowi?
Komu zlecić napisanie aplikacji?
Jaką firmę programistyczną wybrać?
Ile zyska mała firma wdrażając CRM?

Taką aplikację ostatnio oddaliśmy klientowi

Aplikacja webowa do zarządzania kursami – CRM/ERP/BI – Genewa, Szwajcaria

darmowe konsultacje