Najczęstsze pytania do firmy programistycznej

Klienci poszukujący firmy programistycznej do wykonania dedykowanej aplikacji mają zwykle wiele pytań. Nie ma się czemu dziwić, chcą aby inwestycja w rozwiązanie się zwróciła. Jakie pytania najczęściej zadają nam klienci?

 

skontaktuj-sie-z-nami

 

Ile potrwa zrobienie aplikacji?

Nie ma jednej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Ważne jest by mieć na uwadze, że tworzenie rozwiązania składa się z jego projektowania oraz programowania, po których następuje faza testów. Długość tych procesów zależy od rozbudowania aplikacji, na które składają się:

 

-Liczba modułów i funkcji

-Liczba przyszłych użytkowników

-Skomplikowanie poszczególnych procesów

-Ewentualne integracje z zewnętrznymi oprogramowaniami

 

Dopiero po wzięciu wszystkich tych czynników pod uwagę możliwe jest oszacowanie, jak długo potrwa tworzenie rozwiązania.

 

 

Ile będzie mnie kosztować aplikacja?

Rozwiązania dedykowane, to specyficzne systemy tworzone dla indywidualnych potrzeb zlecającego. Dlatego ich cena dopasowana jest do konkretnego rozwiązania, a wiąże się z:

 

-Jego rozbudowaniem

-Czasem poświęconym na jego zaprojektowanie z pomocą konsultanta IT

-Okresem programowania

 

Poszczególne zespoły różnie wyceniają tworzone aplikacje. Ważne aby przy wyborze opcji dla siebie nie kierować się tylko pieniędzmi, a raczej profesjonalizmem firmy i kompleksowością usługi.

Dowiedz się więcej o całkowitej cenie aplikacji webowej

 

Jak będzie wyglądać moja aplikacja?

Nie ma drugiego systemu, który wyglądać będzie tak, jak twój. Jest to zaletą rozwiązań dedykowanych, ale także ich wadą; nie zobaczysz swojego rozwiązania, dopóki nie będzie stworzone. Firmy programistyczne mogą jednak udostępnić zrzuty ekranowe lub dostępowe do innych, wykonanych przez siebie aplikacji. Pozwoli ci to zobaczyć, jak zwykle wyglądają rozwiązania tworzone przez dany zespół. O wyglądzie systemu dużo mówi także makieta, na podstawie której powstanie aplikacja. Na tej, którą tworzy nasz konsultant, znajdują się wszystkie tabele, ekrany, wykresy itd.

Przeczytaj więcej o pracy z konsultantem IT

 

Na jakim serwerze będzie zainstalowane moje oprogramowanie?

To od ciebie zależy, gdzie zainstalowana będzie twoja aplikacja. W przypadku rozwiązań dedykowanych klienci zwykle decydują się umieścić je na własnych serwerach. Tworząc wersję produkcyjną w Kamee, aplikacja znajduje się na naszym serwerze, tam jest testowana przez klienta oraz nasz zespół. Następnie, na mocy umowy, następuje przekazanie rozwiązania, czyli zainstalowanie na serwerze wskazanym przez zlecającego.

 

Co się stanie jeśli aplikacja przestanie działać?

Wielu klientów obawia się takiego scenariusza. Aplikacje dedykowane w fazie testowania nie są wolne od błędów. Wynika to z tego, że to nowe systemy, które z takimi modułami i procesami nigdy wcześniej nie były użytkowane. Testowanie pozwala wyeliminować większość błędów. Kolejne kroki określone powinny zostać w umowie zawieranej pomikędzy firmą programistyczną a zlecającym. W Kamee gwarantujemy 12 miesięcy gwarancji, podczas której wszystkie błędy niezwiązane z działaniem użytkowników są naprawiane. Oznacza to nasze wsparcie i szybką reakcję przez rok użytkowania stworzonej aplikacji.

 

Ile czasu potrwa wdrożenie?

Specyfiką rozwiązań dedykowanych jest to, że pomimo długiego okresu projektowania oraz programowania, mogą być wdrożone szybko, ponieważ odzwierciedlają procesy faktycznie zachodzące w firmie. Dzięki precyzyjnemu dopasowaniu do potrzeb, faktycznie usprawniają pracę. Trudne jest jednak określenie, ile dni czy tygodni potrwa wprowadzanie rozwiązania. Intensywne szkolenie i praca w oprogramowaniu przyspieszają ten proces, który zamknąć może się w kilku lub kilkunastu dniach. Ten czas jest jednak ściśle związany z rozbudowaniem aplikacji, liczbą jej użytkowników oraz skomplikowaniem poszczególnych procesów.

Przeczytaj więcej o wdrożeniu dedykowanej aplikacji webowej

 

 

Czy możliwa jest rozbudowa aplikacji w przyszłości?

Systemy dedykowane dla firm mogą być niemalże dowolnie rozbudowywane w przyszłości, zgodnie z potrzebami zlecającego. Obejmuje to dodawanie parametrów i kategorii, ale także całych modułów. Dzięki temu system zawierać może funkcjonalności aplikacji różnego typu, np. CRM, MES, ERP. Jest to możliwość, którą stwarzają tylko dedykowane aplikacje. Opcja przyszłej rozbudowy, to także pewność, że system będzie rozwijał się wraz z twoim biznesem. 

 

 

 

it-consultant


Może zainteresuje cię też

Jak odbywa się przekazanie aplikacji webowej klientowi?
Komu zlecić napisanie aplikacji?
Jaką firmę programistyczną wybrać?
Ile zyska mała firma wdrażając CRM?

Taką aplikację ostatnio oddaliśmy klientowi

Aplikacja webowa do zarządzania kursami – CRM/ERP/BI – Genewa, SzwajcariaKontakt

Kamee Sp. z o.o.

30-147 Kraków, ul. Na Błonie 15/57
NIP: 677 240 70 93     REGON: 36524526200000     KRS: 0000633262Wyślij zapytanie o stworzenie dedykowanego oprogramowania

  • Zapytaj o dane dostępowe do przykładowego systemu.
  • Skorzystaj z darmowych konsultacji.
  • Umów się na prezentację!

darmowe konsultacje