5 sposobów, w jakie dedykowany system ułatwia rekrutację pracowników

Pracownicy firm rekrutacyjnych w swojej codziennej działalności analizują dużą liczbę danych. Poszczególne parametry w profilach kandydatów, wytyczne klientów, różnorodne kombinacje umiejętności i doświadczeń zgłoszonych osób... Skuteczne strukturyzowanie i wyszukiwanie informacji jest kluczowe dla precyzyjnego typowania najlepszych kandydatur na oferowane stanowiska. Pomocne w tym zakresie są nowoczesne rozwiązania technologiczne.

 

skontaktuj-sie-z-nami

 

Jak dedykowane aplikacje pomagają w rekrutacji?

Rozwiązania tworzone na zlecenie klienta cechują się precyzyjnym dopasowaniem do potrzeb. Co to oznacza w praktyce? W systemie znajdą się tylko takie moduły, funkcje i parametry, które są dla Ciebie ważne i faktycznie usprawnią pracę. Aplikacje tej klasy stanowią wierne odzwierciedlenie procesów zachodzących w Twojej firmie. Tym samym masz gwarancję, że płacisz tylko za potrzebne funkcje jednocześnie usprawniając pracę w określonych obszarach (np. obsłudze klienta, gromadzeniu i wyszukiwaniu informacji). Rozwiązania dedykowane stają się także Twoją własnością poprzez przeniesienie praw do systemu. Dzięki temu możesz w przyszłości rozwijać swoją aplikację wedle wzrastających potrzeb wraz z dowolnym, wybranym przez Ciebie zespołem programistów.

 

5 sposobów, w jakie dedykowany system pomoże Ci rekrutować pracowników

W odpowiedzi na potrzeby firm rekrutacyjnych stworzyliśmy kilka rozwiązań tej klasy, których zadaniem jest ułatwienie gromadzenia zgłoszeń kandydatów, wyszukiwania informacji oraz precyzyjnego dopasowywania ofert stanowisk do osób. W tym celu dedykowane oprogramowania dla firm rekrutacyjnych zawierają:

 

1. Wyszukiwarkę zakładkową, która umożliwia zaznaczanie dowolnych kombinacji parametrów. W jednej tabeli wyświetlają się zapisani kandydaci spełniający wszystkie określone kryteria. Dzięki temu możliwe jest wielopoziomowe filtrowanie bazy, tak aby jak najszybciej wyszukiwać osoby spełniające kryteria rekrutacyjne. Taki sposób wyszukiwania i wyświetlania informacji pozwala oszczędzić czas i uzyskać najlepsze wyniki filtrowania.

 

2. Zdefiniowane parametry. W trakcie rozpoznania potrzeb oraz projektowania finalnego rozwiązania, zlecający określa, które atrybuty w profilach kandydatów są istotne dla skutecznego przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego. To od Ciebie zależy jak wiele z nich znajdzie się w systemie. Mogą to być np. informacje o wykształceniu, znajomości języków, doświadczeniu, dodatkowych kursach i szkoleniach, ostatnim miejscu pracy, umiejętności prowadzenia samochodu, itp. Dzięki możliwości stworzenia dowolnej liczby parametrów i funkcjonalnej wyszukiwarce, szybko znajdziesz kandydatów z różnych branż i dziedzin.

 

3. Różne panele dostępu dla rekrutujących i kandydatów. Pracownicy Twojej firmy mogą własnoręcznie wprowadzić kandydatów, wyszukiwać ich w systemie, edytować ich profile czy przemieszczać je pomiędzy zdefiniowanymi kategoriami. Kandydaci mogą natomiast sami nadesłać swoje zgłoszenie poprzez panel dostępny bez logowania. Wystarczy tylko dostęp do sieci, aby zgłaszający mógł sam wypełnić formularz, załączyć CV, list motywacyjny i inne potrzebne dokumenty. Może także założyć konto, a wtedy uzyska możliwość wprowadzania zmian w swoim profilu, nie jest to jednak konieczne. Po wysłaniu aplikacji przez kandydata, Twoi pracownicy będą mogli dokonać jej edycji w systemie. Różne panele dostępu umożliwiają efektywniejszą współpracę oraz pozwalają skrócić czas, który mija od momentu zgłoszenia się do agencji rekrutującej a znalezienia pracy.

 

4. Opcję wyszukiwania po załącznikach. Tabela wyświetli wyniki skanując treść dołączonych do aplikacji o pracę CV, listów motywacyjnych, zaświadczeń, certyfikatów, itp. Usprawni to proces dopasowywania kandydatów, wyszukiwania informacji, a także grupowania zgłoszonych. Sprawne, wielopoziomowe wyszukiwanie, oznacza także porządek w dokumentach i lepszą współpracę z firmą zlecającą znalezienie pracowników. Precyzyjne dopasowanie kandydatów do posady, pozwoli przedstawić Twojemu klientowi listę najlepszych osób na dane stanowisko.

 

5. Możliwość filtrowania według osoby rekrutującej. Systemy dedykowane dla HR, pozwalają także łatwo śledzić efektywność pracowników wewnętrznych. Z łatwością sprawdzisz, z iloma klientami pracuje obecnie każdy z Twoich podwładnych, jak wielu kandydatów dodał do systemu, na ile skutecznie dopasowuje oferty do osób. Rozwiązania tej klasy cechuje zatem wielofunkcyjność. To Ciebie i potrzeb Twojej firmy zależy, jak rozbudowany i kompleksowy będzie.

 

Co jeśli moja firma się rozwinie, a potrzeby wzrosną?

Celem każdego biznesu jest rozwój osiągany poprzez pozyskiwanie nowych klientów, dbanie o klientów stałych, inwestycje oraz wzrost dochodu. Systemy dedykowane dla firm rekrutacyjnych idą w parze z rozszerzaniem Twojego biznesu. Do stworzonego rozwiązania możemy dodać dodatkowe parametry lub moduły, które pozwolą Ci efektywnie korzystać z aplikacji przez lata. Dzięki temu uzyskasz pewność, że zainwestowane pieniądze i czas się zwrócą.

 

it-consultant

 

Przeczytaj także

Czy moje dane w aplikacji webowej są bezpieczne?
9 rzeczy, które trzeba wiedzieć, przed spotkaniem z firmą programistyczną
Czy aplikacje dedykowane zwiększą moją efektywność?
Czego unikać podczas wdrożenia CRM?

Zobacz, jaką aplikację wdrożyliśmy ostatnio

Aplikacja na zamówienie dla hurtowni – WMS/ CRM/ BI – dolnośląskie, WrocławKontakt

Kamee Sp. z o.o.

30-147 Kraków, ul. Na Błonie 15/57
NIP: 677 240 70 93     REGON: 36524526200000     KRS: 0000633262Wyślij zapytanie o stworzenie dedykowanego oprogramowania

  • Zapytaj o dane dostępowe do przykładowego systemu.
  • Skorzystaj z darmowych konsultacji.
  • Umów się na prezentację!

darmowe konsultacje