Rejestracja kandydatów w oprogramowaniu dla pośrednictwa pracy

Pracownicy firm zajmujących się pośrednictwem pracy codziennie analizują dziesiątki danych – podmiotów zlecających przeprowadzenie rekrutacji oraz kandydatów. Aby skuteczność tych działań była wysoka konieczne jest precyzyjne i szybkie zapisywanie osób w systemie. Właśnie dlatego wirtualne procesy rekrutacyjne wykonywane w aplikacji do zarządzania HR cieszą się takim powodzeniem.

 

skontaktuj-sie-z-nami

 

Rekrutowanie pracowników online

Obecnie Internet jest najlepszym miejscem do poszukiwania kompetentnych kandydatów na oferowane stanowiska. Liczba portali branżowych oraz stron ogłoszeniowych sprawia, że aplikanci rozsyłają dziennie dziesiątki CV. Dobry system dla firmy rekrutacyjnej pozwoli na dwutorowe dodawanie kandydatów: ręczne, którego dokonuje użytkownik systemu oraz automatyczne, na podstawie danych wprowadzonych przez zainteresowaną osobę. Dlatego systemy dla pośrednictwa pracy, które tworzymy, mają dwa panele dostępu – dla zalogowanych pracowników firmy oraz kandydatów, którzy sami mogą przejrzeć oferty i aplikować na określone z nich. Oprogramowanie gwarantuje usuwanie duplikatów, co stanowi częsty problem podczas wirtualnych procesów rekrutacyjnych w momencie, w którym kandydat aplikuje na kilka stanowisk. W dedykowanym rozwiązaniu tworzonym wedle wytycznych klienta, istnieje także możliwość zmiany ilości podawanych informacji w zależności od tego, jaką posadą zainteresowana jest osoba. Dzięki temu już w momencie zgłoszenia kandydata pracownik firmy rekrutacyjnej otrzymuje wystarczającą ilość informacji, tak aby proces wyboru osoby na dane stanowisko przebiegał sprawnie. Do zgłoszenia dołączyć można CV, list motywacyjny i wszystkie inne, ważne certyfikaty czy dokumenty. Następnie zostaje ono wprowadzone do oprogramowania i od tej pory wyświetla się w tabelach i zestawieniach. Podczas filtrowania danych brane są pod uwagę także informacje zawarte w załączonych plikach. Dzięki temu cały proces rekrutacyjny ulega optymalizacji.

Dlaczego warto automatyzować rejestrowanie kandydatów?

Automatyczne zapisywanie aplikacji kandydatów w systemie pozwala szybciej wybrać najbardziej odpowiednią osobę na dane stanowisko. Dzięki temu, że kandydaci zgłaszają się sami, a ich dokumenty zostają zapisane w oprogramowaniu, pracownik nie musi już ręcznie wprowadzać wszystkich danych. Jest to szczególnie pomocne w przypadku procesów rekrutacyjnych na posady o wielu, różnorodnych wymaganiach. Podczas aplikowania kandydatowi wyświetlona zostaje lista umiejętności – składająca się z dowolnej liczby opcji – którą uzupełnia. Wielopoziomowa, zakładkowa wyszukiwarka w oprogramowaniu umożliwia pracownikowi przefiltrowanie wszystkich kandydatów za pomocą określonej kombinacji umiejętności.  

Podczas przeprowadzania procesów rekrutacyjnych dobrze wesprzeć się dopasowanym do potrzeb rozwiązaniem informatycznym. Dedykowana aplikacja pozwala stworzyć dowolną liczbę parametrów, etapów i zadań, tak aby czas poszukiwania kandydata na dane stanowisko skrócił się.

 

it-consultant


O branży rekrutacyjnej pisaliśmy także tutaj: Wyzwania dla HR w 2018 roku

Z tego wpisu dowiesz się, jak skutecznie zaplanować harmonogram projektu IT

A tutaj przeczytasz o 6 sposobach, w jaki dedykowany system ułatwia rekrutację pracowników

Sprawdź też jak przekonać pracowników do korzystania z systemu CRM

Zobacz jedną z naszych realizacji: Oprogramowanie do obsługi kursów CRM/ERPKontakt

Kamee Sp. z o.o.

30-147 Kraków, ul. Na Błonie 15/57
NIP: 677 240 70 93     REGON: 36524526200000     KRS: 0000633262Wyślij zapytanie o stworzenie dedykowanego oprogramowania

  • Zapytaj o dane dostępowe do przykładowego systemu.
  • Skorzystaj z darmowych konsultacji.
  • Umów się na prezentację!

darmowe konsultacje