W jaki sposób system WMS pomaga w zarządzaniu magazynem?

Wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych w zarządzaniu magazynem pomaga nie tylko w usprawnieniu codziennej pracy, ale także logistyce produkcji i sprzedaży. W jaki sposób systemy WMS wspierają prowadzanie firmy?

 

skontaktuj-sie-z-nami

 

Funkcje systemów WMS

Magazynowe systemy informatyczne posiadają wiele funkcji. Wśród głównych z nich wymienić możemy:

1. Koordynowanie prac magazynowych poprzez możliwość kontrolowania działań podejmowanych w obrębie magazynu, jak również planowanie przyjęć i wydań towarów.

2. Usprawnienie zarządzania magazynem, które umożliwia jeden, kompleksowy system dla wszystkich działań podejmowanych na zgromadzonych zasobach.

3. Ułatwienie logistyki, dzięki statusom przyjęć i wydań, jak również możliwości zaplanowania inwentaryzacji czy rozbudowy części magazynowej.

4. Gromadzenie informacji o obrocie towarowym w magazynie. Jego przejrzyste przedstawienie pozwala na szybkie rozeznanie się w prosperowaniu firmy oraz stopniu wykonania zleceń.

Wszystkie funkcje spełniane przez system WMS pomagają w sprawnym zarządzaniu jednym lub kilkoma magazynami o różnych profilach (np. magazyn surowców, półproduktów, produktów). Wybranie takiego rozwiązania do prowadzenia magazynu w swojej firmie otwiera wiele możliwości. Jakich?

Co umożliwia system WMS?

Rozwiązanie tej klasy pozwala na:

1. Szybkie odnotowywanie przyjęć towarów, dzięki możliwości wystawiania dokumentów magazynowych. Stworzone w systemie zaledwie w kilka sekund są gotowe do pobrania i wydruku.

2. Wystawianie faktur. Moduły dokumentów i faktur wbudowane w system WMS sprawiają, że oszczędzasz jeszcze więcej czasu.

3. Planowanie przyjęć zewnętrznych i wydań towarów. W systemie istnieje możliwość wprowadzenia przyszłych zmian w obrocie na magazynie ze statusem nieaktywny, aż do momentu otrzymania lub wydania określonego towaru.

4. Skanowanie kodów kreskowych i kodów QR, dzięki czemu czas potrzebny na przyjęcie lub wydanie towaru zostaje znacznie zoptymalizowany.

5. Zarządzanie wieloma magazynami, także ruchomymi. Status magazynu mogą posiadać również samochody dostawcze, co sprawia, że w jednym systemie znajduje się przejrzysta ewidencja wszystkich towarów.

6. Wykonanie inwentaryzacji towarów, możliwe do rozpoczęcia przez administratora systemu – zwykle szefa – gwarantuje dokonanie drobiazgowego sprawdzenia wydanych oraz dostępnych towarów. W tym czasie niemożliwe jest wykonanie żadnych operacji w systemie, tak aby inwentaryzacja mogła przebiegać bez zakłóceń.

7. Gromadzenie danych i tworzenie statystyk dotyczących stanów magazynowych. W systemie, za pomocą tabeli lub wykresów, przedstawione są wszystkie kluczowe, określone przez Ciebie dane dotyczące obrotu magazynowego. Ich szybka dostępność na ekranie głównym gwarantuje Ci stały dostęp do informacji.

8. Przydzielanie pracownikom odpowiednich uprawnień w systemie, np. do edycji, odczytu, wprowadzania danych. Dzięki tej funkcji tylko określone osoby, w sprecyzowanym zakresie, modyfikują dane w oprogramowaniu, co sprawia, że możliwość błędu jest zmniejszona, a także szybciej wykrywalna.

9. Użytkowanie na urządzeniach mobilnych pozwala na utrzymanie stałego dostępu do danych, a ponad to usprawnia zarządzanie obrotem towarowym, co pozwala oszczędzać czas. Wykorzystanie smartfonów w pracy zespołu, to trend, który warto mieć na uwadze tworząc nowoczesne przedsiębiorstwo.

10. Przyszłą rozbudowę. Dedykowane systemy WMS mogą być dowolnie rozbudowane w przyszłości, zarówno jeśli chodzi o dodatkowe moduły, magazyny oraz sposób prezentowania informacji. Także integracja z zewnętrznymi programami nie stanowi problemu w przypadku takiego rozwiązania.

11. Tworzenie kompleksowych tabel i łatwe wyszukiwanie informacji, co sprawdza się szczególnie w przypadku dużych systemów. Przejrzysty widok tabel wraz z funkcjonalnymi wyszukiwarkami sprawiają, że znalezienie każdej, potrzebnej informacji zajmuje tylko kilka chwil.

W jaki sposób system WMS pomaga w zarządzaniu magazynem?

Rozwiązanie tej klasy w sposób wieloaspektowy wpłynie na zarządzanie magazynem. Czy to poprzez skuteczniejsze kontrolowanie dostaw i wydań, logistykę obrotu magazynowego czy szybkie i precyzyjne przeprowadzanie inwentaryzacji, postawienie na magazynowy system informatyczny zagwarantuje optymalizację zarządzania magazynem i rozwój firmy.

 

it-consultant

 

Dowiedz się więcej o dedykowanym systemie magazynowym dla branży produkcyjnej,

Generowaniu dokumentów w formie elektronicznej,

oraz Przeprowadzaniu inwentaryzacji w branży produkcyjnej.

Tutaj przeczytasz także o wykorzystaniu smartfonów w pracy Twojego zespołu.

Taki projekt oddaliśmy ostatnio klientowi: Aplikacja w firmie dystrybucyjnej CRM/ERP/BI/SCMKontakt

Kamee Sp. z o.o.

30-147 Kraków, ul. Na Błonie 15/57
NIP: 677 240 70 93     REGON: 36524526200000     KRS: 0000633262Wyślij zapytanie o stworzenie dedykowanego oprogramowania

  • Zapytaj o dane dostępowe do przykładowego systemu.
  • Skorzystaj z darmowych konsultacji.
  • Umów się na prezentację!

darmowe konsultacje