Dedykowany system magazynowy dla branży produkcyjnej

Jeśli prowadzisz firmę produkcyjną, to dobrze wiesz, jak ważne jest odpowiednie zarządzanie zasobami. Posiadając jeden, niewielki magazyn nie jest to takie trudne. Kiedy jednak masz ich kilka, o różnym stopniu rozbudowania, to zadanie staje się o wiele trudniejsze. Dedykowane systemy magazynowe zostały stworzone w celu ułatwienia zarządzania zasobami. W jaki sposób?

 

skontaktuj-sie-z-nami

 

System magazynowy online - dowolona liczba magazynów

Kiedy zlecasz wykonanie dedykowanego systemu magazynowego zyskujesz pewność, że liczba oraz rozbudowanie magazynów w aplikacji są dopasowane do potrzeb Twojej firmy. Żadne gotowe rozwiązanie tego nie zapewni. Nasi klienci określają swoje magazyny w różny sposób: surowców i półproduktów; stały, zleceniowy oraz eksploatacyjny... Na etapie projektowania definiują swoje potrzeby, dzięki czemu możemy stworzyć dobrze dopasowane rozwiązanie. Ty najlepiej znasz swoją firmę i możesz określić, jakie ma potrzeby.

 

Dowiedz się więcej o definiowaniu potrzeb firmy w branży produkcyjnej

Wygodne wprowadzanie pozycji na magazyn

Zbytnie skomplikowanie tego kroku może spowodować, że rozwiązanie nie będzie optymalne. Aby mieć pewność, że produkty zostaną wprowadzone na magazyn szybko i poprawnie, możesz skorzystać z dwóch dróg:

 

1. Przyjąć fakturę od dostawcy i dodać wszystkie znajdujące się na niej produkty do systemu własnoręcznie.

2. Dodać dokument Przyjęcia Zewnętrznego, a fakturę wystawić w dowolonym momencie, po zakończeniu okresu rozliczeniowego, np. pod koniec miesiąca.

 

Takie rozwiązanie gwarantuje wygodę dodawania na magazyn towarów, które otrzymujemy od danego dostawcy cyklicznie w ciągu miesiąca. Oznacza to, że możliwe jest wystawienie zbiorczej faktury składającej się z dowolonej liczby uprzednio wprowadzonych Przyjęć Zewnętrznych. Upraszczając ten proces, jednocześnie staje się on bardziej czytelny. Wadą wielu rozwiązań do prowadzenia magazynu jest ich duże skomplikowanie. W sytuacji, gdy oprogramowanie jest bardzo rozbudowane trudno jest tego uniknąć. Staramy się jednak maksymalnie ułatwiać działanie systemu, gdzie tylko jest to możliwe.

 

Skuteczna inwentaryzacja

System magazynowy klasy wms musi także umożliwiać przeprowadzanie inwentaryzacji. Jest to złożony proces, który powoduje zatrzymanie pewnych funkcji oprogramowania – np. dodawania i wydawania towarów. Dlatego rozpocząć inwentaryzację może tylko szef, to on także ma możliwość dokonania korekty ilości produktów i cen w końcowym zestawieniu. Taki warunek w systemie powoduje, że inwentaryzacja zostanie przeprowadzona dokładnie.

 

Przeczytaj więcej o skutecznej inwentaryzacji 

Podsumowując

Zlecenie wykonania dedykowanego systemu magazynowego wymaga precyzyjnego zdefiniowania potrzeb Twojej firmy. Dzięki temu możesz skutecznie zarządzać zasobami, generować zysk oraz ciągle się rozwijać. Połączenie skutecznego rozwiązania technologicznego ze znajomością branży i konkurencji pozwala stworzyć optymalny system magazynowy, z którego z powodzeniem korzysta się przez lata.

 

it-consultant

 

Sprawdź, jak skutecznie zaplanować harmonogram projektu IT

Oraz gdzie przechowywane są aplikacje webowe?

Poznaj też 9 rzeczy, które musisz wiedzieć przed spotkaniem z firmą programistyczną

A także, jak wykorzystać smartfony do optymalizacji pracy swojego zespołu

 Kontakt

Kamee Sp. z o.o.

30-147 Kraków, ul. Na Błonie 15/57
NIP: 677 240 70 93     REGON: 36524526200000     KRS: 0000633262Wyślij zapytanie o stworzenie dedykowanego oprogramowania

  • Zapytaj o dane dostępowe do przykładowego systemu.
  • Skorzystaj z darmowych konsultacji.
  • Umów się na prezentację!

darmowe konsultacje