Umowa o świadczenie usług informatycznych

Umowa o świadczenie usług informatycznych stanowi gwarancję prawną prawidłowego przeprowadzenia procesu tworzenia systemu IT. Niedopatrzenie w zakresie jej postanowień może skutkować przykrymi konsekwencjami związanymi np. z niedotrzymaniem terminu wykonania usługi czy obowiązywania gwarancji. Co powinna zawierać taka umowa, by być zabezpieczeniem dla osób ją zawierających?

Wzór umowy na wykonanie aplikacji webowej

Elementy umowy o świadczenie usług informatycznych

-Przedmiot umowy wraz ze szczegółowym rozpisaniem procesu tworzenia aplikacji oraz zakresem funkcjonalności

Ich opracowanie w trakcie tworzenia dokumentacji jest kluczowe dla skutecznego przeprowadzenia projektu w terminie. Konsultant Kamee przesyła wzór umowy już po pierwszym kontakcie, co umożliwia zapoznanie się z jej postanowieniami oraz szybkie podjęcie współpracy. 

-Sposób uiszczenia płatności oraz jej wysokość

W naszej praktyce najczęściej część płatności realizowana jest w dniu podpisania umowy. Umożliwia to zapewnienie nielimitowanego rozpoznania potrzeb oraz makietowania aplikacji. Reszta płatności uiszczana jest po jej wykonaniu.

-Dokładnie określone terminy wykonania aplikacji

W tym zakresie zawarte powinny zostać wytyczne dotyczące ilości dni przewidzianych na wykonanie każdego etapu, to znaczy dokumentację, makietowane, prace programistyczne, testowanie oraz zainstalowanie aplikacji na serwerze zlecającego, po ostatecznym zaakceptowaniu oprogramowania oraz dokonaniu drugiej płatności.

-Określenie osób kontaktowych po stronie zlecającego oraz wykonawcy

W Kamee menedżer projektu prowadzi go od początku do końca. Jeśli zachodzi taka potrzeba istnieje możliwość wskazania dodatkowych osób po stronie zlecającego i wykonawcy do omówienia szczegółów działania określonych części aplikacji. Może to być np. szef danego działu w firmie. W naszym zespole konsultacji udzielają eksperci oraz programiści.

-Przeniesienie prawa własności na zlecającego wykonanie aplikacji

Umożliwia to między innymi: dokonywanie bez ograniczeń zmian w kodzie oprogramowania, zwielokrotnianie aplikacji czy wprowadzanie do obrotu. Tym samym raz wykonana aplikacja staje się całkowitą własnością osoby zlecającej. Firma Kamee gwarantuje także udostępnienie pełnej dokumentacji w zakresie tworzenia rozwiązania wraz z kodami źródłowymi, które nie są zaszyfrowane.  

-Określenie szczegółów gwarancji

Firma Kamee sp. z o.o. zapewnia gwarancję na okres 12 miesięcy, podczas których wszystkie usterki usuwane są niezwłocznie oraz nieodpłatnie, by zapewnić maksymalne zadowolenie z użytkowanej aplikacji.

 

Podsumowując

Brak zapewnienia którejkolwiek z powyższych wytycznych może przełożyć się na problemy z komunikacją pomiędzy zlecającym a zespołem tworzącym rozwiązanie czy z finalnym użytkowaniem aplikacji.

 

software-house-krakow

 

Przeczytaj także

Producent aplikacji webowych
Dedykowane aplikacje webowe
Wdrożenie aplikacji webowej
Kim jest Twój klient kluczowy?

Zobacz nasze realizacje

System do komunikacji wewnętrznej intranet – E-commerce – Warszawa

 Kontakt

Kamee Sp. z o.o.

30-147 Kraków, ul. Na Błonie 15/57
NIP: 677 240 70 93     REGON: 36524526200000     KRS: 0000633262Wyślij zapytanie o stworzenie dedykowanego oprogramowania

  • Zapytaj o dane dostępowe do przykładowego systemu.
  • Skorzystaj z darmowych konsultacji.
  • Umów się na prezentację!

darmowe konsultacje