Oprogramowanie dla firmy

Trudno wyobrazić sobie w dzisiejszych czasach firmę działającą bez jakiegokolwiek programu informatycznego. Zarządzanie magazynem, dokumentacją, fakturami czy relacjami z klientami z pomocą nowoczesnych rozwiązań IT staje się łatwiejsze i wydajniejsze. Wśród wielu dostępnych na rynku systemów dla firm czasami trudno jest wybrać optymalny dla swojego biznesu. Czym cechuje się dobre oprogramowanie dla firmy?

Po pierwsze: dopasowuje się do potrzeb twojej firmy

Stworzenie systemu poprzedzić musi wnikliwa analiza przedwdrożeniowa. Pozwala ona na opracowanie aplikacji dopasowanej do indywidualnych potrzeb firmy i spełniającej konkretne potrzeby. Tym samym zlecający płaci za funkcjonalności, które z pewnością będą efektywnie użytkowane, a samo wdrożenie ma większe szanse powodzenia. 

Po drugie: oszczędza czas

Zadaniem oprogramowania dla firmy jest przede wszystkim pomoc w oszczędzaniu czasu. Dzięki wprowadzaniu danych do systemu, pracownik nie musi już zapamiętywać tylu informacji, możliwa jest automatyzacja części procesów zachodzących w firmie. Wystarczy, że dzięki wdrożeniu systemu jeden pracownik zaoszczędzi dziennie 15 minut, by w skali miesiąca zyskał 5 godzin, które może zainwestować w inne zadania.

Po trzecie: usprawnia procesy zachodzące w firmie

Dobrze dopasowany do potrzeb system pozwala na usprawnienie procesów zachodzących w firmie. Poprzez wprowadzenie aplikacji do zarządzania magazynem, usprawnione zostanie przyjmowanie dostaw; CRM ułatwi prowadzenie kontaktów z klientami; oprogramowanie do faktur pozwoli na szybkie ich generowanie… Jeśli system wiernie odwzorowuje zachodzące w firmie procesy, dzięki automatyzacji wprowadzania części danych, zostaną one usprawnione.

Po czwarte: rozwija się wraz z twoim biznesem

Wybierając oprogramowanie dla firmy ważne jest zwrócenie uwagi na możliwość integracji z już użytkowanymi systemami oraz przyszłej rozbudowy wedle wzrastających potrzeb firmy. Wielu producentów aplikacji gwarantuje obie te możliwości, w praktyce często są one jednak związane z dużymi kosztami. Wnikliwe przeczytanie umowy przed jej zawarciem pozwoli uniknąć niespodzianek. Warto zwracać uwagę na prawo własności do systemu i kodu źródłowego.  

Droższe znaczy lepsze?

Przekonanie, że droższy system wykonany przez dużą i rozpoznawalną firmę będzie optymalnym rozwiązaniem może być mylne. Tym  na co warto zwracać uwagę są zrealizowane przez nią projekty oraz opinie użytkowników. Często to właśnie mniejsze firmy potrafią lepiej zadbać o klienta i jego indywidualne potrzeby, np. poprzez szybsze wykonywanie projektów, lepszą komunikację ze zlecającym, czy korzystniejszą cenę przy zachowaniu wysokiego standardu usługi.  

 

 

Przeczytaj także

Co to jest system CRM?
Kto powinien wdrożyć system CRM?
Całkowita cena aplikacji webowej
Praca w systemie CRM

Zobacz nasze realizacje

Oprogramowanie do obsługi kursów CRM/ERP

 

 

 

darmowe konsultacje