Czy moje dane w aplikacji webowej są bezpieczne?

Wraz z rozwojem usług informatycznych wiele firm decyduje się na przechowywanie swoich biznesowych danych w chmurze. Oznacza to oszczędność na posiadaniu oraz utrzymaniu własnego serwera, a także łatwy dostęp do kluczowych informacji online z każdego urządzenia mobilnego. Czy takie rozwiązanie, poza wygodą, gwarantuje także bezpieczeństwo?

 

skontaktuj-sie-z-nami

 

Jak zapewniane jest bezpieczeństwo danych przechowywanych w chmurze?

Firmy programistyczne oraz hostingowe dokładają wszelkich starań, aby oferowane przez nie rozwiązania cechowały się najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Dane przechowywane online chronione są poprzez:

-Szyfrowane połączenie i logowanie SSL.

-Tworzenie kopii zapasowych danych.

-Dbałość o sprawność i ochronę serwerów, na których przechowywane są informacje.

-Monitorowanie prób logowania z nieprzypisanego urządzenia.

Tym samym oferowane aplikacje webowe zostają zabezpieczone przed uszkodzeniem lub utratą danych. Wielu przedsiębiorców obawia się ulokowania informacji biznesowych w chmurze z lęku przed ich wykradzeniem lub uzyskaniem dostępu przez osoby niepożądane. Działania podejmowane w celu ochrony danych wrażliwych zmniejszają takie prawdopodobieństwo, nie mogą jednak takiej ewentualności wyeliminować. Podobnie sytuacja wygląda jednak w przypadku serwerów firmowych: one także mogą ulec uszkodzeniu lub zostać zaatakowane przez osoby trzecie. Rozwiązania online gwarantują jednak tworzenie kopii zapasowych, a często także inne środki bezpieczeństwa, jak np. wpisywanie kodu czy hasła podczas próby wprowadzenia każdej kluczowej zmiany, co podnosi poziom bezpieczeństwa.

 

Jak Ty możesz zwiększyć bezpieczeństwo swoich danych online?

Nie tylko od starań firmy programistycznej i hostingowej zależy ochrona informacji, które przechowujesz w chmurze. Tym, co możesz zrobić, aby zabezpieczyć swoje dane jest poświęcenie czasu na wybór odpowiedniego dostawcy usługi. Upewnij się, że stosuje środki bezpieczeństwa i czy zdażały się sytuacje utraty czy wycieku danych z jego rozwiązań. Może to być dla ciebie sygnałem, że lepiej zdecydować się na ofertę innej firmy. Kolejną czynnością, która pozwala codziennie dbać o bezpieczeństwo twoich danych jest ochrona haseł. Nie wystarczy tylko nie podawać ich osobom postronnym, ważne jest także cykliczne zmienianie. Dobrą praktyką jest posiadanie różnych haseł na aplikacjach i portalach. Dzięki temu uzyskanie dostępu do jednego konta nie spowoduje, że ktoś będzie mógł zalogować się na każde inne. Wylogowuj się po skorzystaniu z cudzego urządzenia, unikaj także zapamiętywania haseł w przeglądarce internetowej. Zapisywanie pinów i haseł w notatce na telefonie czy w kalendarzu także nie jest zbyt rozsądnym posunięciem.

 

Podsumowując

Twoje dane przechowywane w aplikacji webowej objęte są wszelkimi niezbędnymi środkami bezpieczeństwa, abyś mógł korzystać z nich bez przeszkód. Połączenie działań firmy programistycznej, hostingowej oraz tych podejmowanych przez ciebie każdego dnia mają wpływ na stan ochrony twoich informacji w sieci. Rozwiązania online w niczym nie ustępują przechowywaniu danych biznesowych na serwerach znajdujących się w firmie, a w wielu sytuacjach zapewniają większe bezpieczeństwo, np. dzięki kopiom zapasowym czy sposobie przechowywania i konserwacji infrastruktury serwerowej.

 

it-consultant

 

Przeczytaj także 

9 rzeczy, które trzeba wiedzieć, przed spotkaniem z firmą programistyczną
MVP: co to jest i dlaczego jest ci potrzebne?
Oprogramowanie pudełkowe czy dedykowane?
Jak na zawsze pożegnać nadgodziny? 4 sposoby

 

Zobacz, jakie rozwiązanie ostatnio wdrożyliśmy

Aplikacja na zamówienie dla hurtowni – WMS/ CRM/ BI – dolnośląskie, WrocławKontakt

Kamee Sp. z o.o.

30-147 Kraków, ul. Na Błonie 15/57
NIP: 677 240 70 93     REGON: 36524526200000     KRS: 0000633262Wyślij zapytanie o stworzenie dedykowanego oprogramowania

  • Zapytaj o dane dostępowe do przykładowego systemu.
  • Skorzystaj z darmowych konsultacji.
  • Umów się na prezentację!

darmowe konsultacje