Panel główny systemu produkcyjnego w branży budowlanej

Rozwiązania dedykowane tworzone dla różnych branż cechują się odmienną kompleksowością. Na rozbudowanie systemu ma wpływ ilość procesów, które ma obsługiwać, a także osób, które będą z niego korzystać. Właściwe zaplanowanie wyglądu panelu głównego pozwoli Ci nie tylko uzyskiwać kluczowe informacje szybciej, ale także lepiej zarządzać pracownikami i procesami. Co powinno się na nim znaleźć, aby zoptymalizować korzyści?

 

skontaktuj-sie-z-nami

 

 

Zdefiniuj informacje kluczowe

Aplikacje dedykowane dla firm cechują się pełnym dopasowaniem do potrzeb zlecających. To od Ciebie zależy, jakie dane zostaną Ci wyświetlone po zalogowaniu. Te, które uznajesz za kluczowe dla Ciebie i Twojej działalności, umieść na pierwszym ekranie, bez konieczności scrollowania w dół. Może ma to być aktualny stan produkcji wraz z zalogowanymi pracownikami lub zadania do zrobienia, w trakcie wykonywania i wykonane? Kiedy już zdecydujesz, co jest dla Ciebie najważniejsze, zastanów się nad formą wyświetlania danych. Czy najbardziej poglądowa jest dla Ciebie tabela, wykres, a może krótkie pola tekstowe? Skonsultuj tę kwestię z pracownikami, którzy będą korzystać z oprogramowania. Ich wskazówki pomogą Ci stworzyć precyzyjne zapytanie ofertowe, od którego rozpoczynają się wszystkie prace. Unikaj jednak sytuacji, w której na pierwszym ekranie umieścisz zbyt wiele informacji; staną się wtedy nieczytelne. Aby tego uniknąć warto wprowadzić tabele z suwakami, dzięki czemu strona główna nie będzie nadmiernie długa jednocześnie zawierając wszystkie kluczowe dane. O szczegółach tego, jak wyglądać może funkcjonalny panel główny porozmawiaj z konsultantem wybranej przez Ciebie firmy programistycznej. Jeśli nie jesteś pewien, co powinien zawierać taki widok, skontaktuj się z nami. Konsultanci Kamee projektując rozwiązania dedykowane dla firm poznali skuteczne praktyki ich tworzenia oraz rolę i znaczenie panelu głównego. Z chęcią Ci w tym pomożemy. 

 

Określ dane ważne, ale nie pilne

Dobrze, by znalazły się one na ekranie głównym, ale po zescrollowaniu. Może chcesz zobaczyć tam aktywność poszczególnych pracowników, albo stany magazynowe? Także tutaj to od Ciebie zależy, jak uporządkowane zostaną informacje. W tym miejscu wyświelisz np. podgląd hali produkcyjnej, który w graficzny sposób przedstawi Ci etapy wykonania poszczególnych zleceń. Idea tego segmentu panelu głównego jest taka: wyświetlane informacje są istotne, ale uzyskanie do nich natychmiastowego dostępu po zalogowaniu jest niepotrzebne. W tym miejscu również warto porozmawiać z pracownikami, którzy na co dzień będą korzystać z aplikacji. Ich sugestie pomogą Ci zadecydować nie tylko o budowie panelu głównego, ale całego rozwiązania. Gdy określisz, co powinno znaleźć się w obu segmentach Twojego panelu głównego, porozmawiaj o tym z konsultantem Kamee. Wspólnie wypracujecie najbardziej optymalny sposób wyświetlania oraz edytowania danych, tak aby aplikacja dedykowana szybko przełożyła się na wzrost efektywności Twoich pracowników.

 

it-consultant

Więcej o rozpoznaniu potrzeb do stworzenia dedykowanej aplikacji pisaliśmy tutaj

O tworzeniu zapytania ofertowego przeczytasz tutaj

Sprawdź też, jak dobrze zaplanować harmonogram projektu IT

Zobacz naszą ostatnią realizację: Oprogramowanie do obsługi kursów CRM/ ERP

 

 Kontakt

Kamee Sp. z o.o.

30-147 Kraków, ul. Na Błonie 15/57
NIP: 677 240 70 93     REGON: 36524526200000     KRS: 0000633262Wyślij zapytanie o stworzenie dedykowanego oprogramowania

  • Zapytaj o dane dostępowe do przykładowego systemu.
  • Skorzystaj z darmowych konsultacji.
  • Umów się na prezentację!

darmowe konsultacje