Jak prowadzić uporządkowaną bazę kandydatów w agencji pośrednictwa pracy?

Pracownicy firm rekrutacyjnych w swojej codziennej pracy mierzą się z wieloma wyzwaniami. Jak skuteczne gromadzić dane o kandydatach? Jak szybko i dokładnie dobierać osoby na oferowane stanowiska? Czy w jednym systemie zbierać dane o kandydatach z wielu krajów, na różnorodne stanowiska, a może korzystać z kilku rozwiązań? I wreszcie – jaki system wybrać, aby efektywność agencji pośrednictwa pracy wzrastała?

 

Skonsultuj z nami swój projekt

 

Przed wyborem systemu dedykowanego dla siebie

 

Wstępnie rozpoznaj potrzeby Twojej firmy

Zanim rozpoczniesz poszukiwania oprogramowania dopasowanego do Twojej firmy zastanów się, jakie zadania ma spełniać system. W tym celu wspólnie z pracownikami rozważcie, które informacje chcecie gromadzić, ze względu na ich funkcjonalność. Na tym etapie istnieje ryzyko zbyt szerokiego określenia potrzeb, co może skutkować gromadzeniem danych, które nie mają znaczenia z punktu widzenia przeprowadzanych procesów rekrutacyjnych. Unikaj jednak także zbyt wąskiego zakresu informacji gromadzonych w systemie. Opieraj się na doświadczeniu z wcześniej przeprowadzanymi procesami, które zakończyły się sukcesem. Zastanów się również nad formą zapisywania danej informacji. Np. zamiast wpisywać w profilu kandydata, że posiada prawo jazdy, warto nadmienić, że ma uprawnienia do prowadzenia samochodu za granicą. Najistotniejsza we wprowadzanych informacjach jest ich szczegółowość.  

 

Obierz jasne kryteria w systemie

Kiedy już wiesz, jakie dane chcesz gromadzić, ustal jakie kryteria znajdą się w systemie. Np. wprowadzając poziom znajomości języka obcego danego kandydata musisz mieć pewność, że zlecający rekrutację oraz Twoi pracownicy, tak samo odczytują biegłość wykorzystania słownictwa oraz gramatyki, a także umiejętność pisania oraz rozumienia. Dzięki temu unikniesz problematycznych sytuacji błędnego dopasowania kandydata z powodu rozbieżnego rozumienia wymagań.

Jasne kryteria w systemie dedykowanym pozwalają także na szybkie i precyzyjne wyszukiwanie odpowiednich kandydatów. W jaki sposób? Filtrowanie według dowolnych kombinacji parametrów pozwala efektywnie przeszukiwać zgłoszenia w aplikacji. Parametry, to np. doświadczenie w pracy z osobami starszymi cierpiącymi na określone schorzenia, prawo do prowadzenia samochodu za granicą, doświadczenie w wykonywaniu określonych czynności pielęgnacyjnych, dostępność do wyjazdu za granicę w danym terminie, preferowana stawka miesięczna. Na podstawie obranych parametrów system podpowie, którzy kandydaci spełniają wszystkie kryteria, a którzy część z nich. Znacznie przyspieszy to zatem pracę osoby rekrutującej.  

 

W trakcie projektowania systemu

 

Stworzenie kandydatom możliwości aplikowania bezpośrednio do systemu

Podczas projektowania rozwiązania dedykowanego pomagającego w rekrutowaniu pracowników ważne jest określenie czy system powinien umożliwiać samodzielne aplikowanie przez kandydatów. Tworzony system posiada wtedy panel, w którym kandydat sam załącza pliki oraz wpisuje wszystkie dane. Istotne jest, aby aplikacja nie umożliwiała w takiej sytuacji tworzenia duplikatów, które mogłyby się pojawić w sytuacji, gdy kandydat sam nadesłał zgłoszenie, a pracownik nie wiedząc o tym tworzy jego profil i drugi raz umieszcza dane w systemie. Aby tego uniknąć w tworzonych przez nas systemach aplikacje nadesłane przez kandydatów pokazują się na samej górze panelu głównego pracownika, zaraz po zalogowaniu się. Walidacja profilu odbywa się na podstawie numeru PESEL, unikatowego dla każdej osoby. Dzięki temu system jest dokładny i pozwala oszczędzać czas pracowników.

 

Moduł do wystawiania dokumentów w plikach PDF

Agencje pośrednictwa pracy wystawiają dziennie nawet kilkadziesiąt dokumentów. System dedykowany ten proces usprawnia. Do automatycznego generowania dokumentów potrzebne jest tylko stworzenie szablonu i wgranie go przez programistów lub własnoręczne „ułożenie” szablonu przez użytkowników. Większość danych będzie następnie pobierana do szablonu gotowego do pobrania w pliku PDF i wydruku. Dzięki temu wszystkie kluczowe dane i funkcje znajdują się w jednej aplikacji, bez konieczności posiadania wielu systemów i odrębnych plików.  

 

Integracja z pocztą email

W trakcie projektowania rozwiązania dedykowanego dla Twojej agencji rekrutacyjnej rozważ także czy potrzebna jest integracja ze skrzynką e-mailową. Jeśli się na nią zdecydujesz, to przychodzące maile od razu będą pojawiać się w systemie, podpięte pod konkretnego kandydata lub w liście rzeczy do zrobienia. Dzięki temu wyeliminujesz konieczność przełączania się pomiędzy kartami przeglądarki, a co za tym idzie,  Twoi pracownicy oszczędzą czas mając mniej okazji do rozproszenia uwagi.  

 

Jak prowadzić uporządkowaną bazę kandydatów?

Do prowadzenia uporządkowanej bazy kandydatów konieczne jest wypracowanie pewnych skutecznych praktyk, charakterystycznych dla profilu konkretnej firmy. Dobrze zaprojektowany system dedykowany nie tylko pomoże ustalić normy efektywnej pracy, ale także je ustandaryzuje. W szczegółowym rozpoznaniu potrzeb dobrze oprzeć się na wiedzy konsultanta firmy programistycznej. Skontaktuj się z nami, a skutecznie przeprowadzimy projekt stworzenia Twojego dedykowanego systemu do rekrutowania pracowników.

 

it-consultant

 

Przeczytaj więcej

Pośrednictwo pracy – jak usprawnić proces tworzenia dokumentów?
Integracja dedykowanego systemu CRM z Gmailem
Rejestracja kandydatów w oprogramowaniu dla pośrednictwa pracy
CRM dla firmy rekrutującej opiekunki

 

 

 Kontakt

Kamee Sp. z o.o.

30-147 Kraków, ul. Na Błonie 15/57
NIP: 677 240 70 93     REGON: 36524526200000     KRS: 0000633262Wyślij zapytanie o stworzenie dedykowanego oprogramowania

  • Zapytaj o dane dostępowe do przykładowego systemu.
  • Skorzystaj z darmowych konsultacji.
  • Umów się na prezentację!

darmowe konsultacje