Jak zwiększyć efektywność rekrutacji z systemem ATS?

Agencje pośrednictwa pracy, zajmujące się rekrutacjami pracowników, dążą do jak najbardziej precyzyjnego i udanego dopasowania kandydata na oferowane stanowisko. Przedłużające się procesy rekrutacyjne i nieudane selekcje na wybrane posady sprawiają, że traci na tym zarówno firma zlecająca rekrutację, jak i agencja. Jakie czynniki wpływają na efektywność rekrutacji i jak ją zwiększyć z wykorzystaniem systemu ATS? I jak znaleźć najlepszy system do rekrutacji? 

 

 

Czynniki wpływające na efektywność rekrutacji

Na skuteczność przeprowadzanych procesów rekrutacyjnych ma wpływ wiele czynników. Wśród nich możemy wymienić: czas poświęcony na każdy z etapów procesu (np. zamieszczenie ogłoszeń, lekturę nadesłanych CV, wstępna selekcja, itd.), stopień dopasowania kandydata do oferty, wrażenia kandydatów z przeprowadzonej rekrutacji, zadowolenie osoby zlecającej poszukiwanie pracowników, dodanie nowych pozycji do bazy zgłoszeń, itp. Dobry system do zarządzania procesami rekrutacyjnymi wpłynie pozytywnie na każdy z tych elementów.

 

Jak system ATS wpływa na efektywność rekrutacji?

 

Monitorowanie i analiza skuteczności podejmowanych działań

Rozwiązanie tej klasy pozwala na kontrolę wszystkich etapów składających się na dany proces rekrutacyjny. W tym obszarze możliwe jest monitorowanie zarówno efektywności każdego pracownika, jak również procesów rekrutacyjnych przeprowadzanych dla konkretnej firmy. Dzięki temu możliwa jest bieżąca korekta założeń oraz działań, które przynoszą najmniej korzyści. Systemy, które tworzymy dla naszych Klientów umożliwiają także podgląd graficzny, co pozwala na łatwe porównywanie  danych.

 

Integracja poczty

Dzięki temu wszystkie zgłoszenia, które otrzymasz na swoją skrzynkę, od razu znajdą się w systemie, oszczędzając Twój czas. W przypadku takiej funkcjonalności, trzeba jednak upewnić się, że oprogramowanie wyłapuje ewentualne duplikaty, co uniemożliwi założenie dwóch takich samych kont w systemie. Integracja poczty, to także możliwość wysyłania wielu e-maili z poziomu systemu oraz zapisywanie historii korespondencji w profilu kandydata.

 

Dobieranie kandydatów na podstawie kombinacji parametrów

System ATS umożliwia filtrowanie danych na podstawie dowolnie wprowadzonych i połączonych ze sobą parametrów. Każdy proces rekrutacyjny jest różny, dlatego wielopoziomowe wyszukiwanie pozwala dostosować się do konkretnych wymagań i szybko odnaleźć kandydatów, którzy najlepiej je spełniają. Parametry, które możesz wprowadzić w swoim systemie, to np. staż pracy, wiek, wykształcenie, znajomość języków, umiejętność prowadzenia samochodu, wymagania płacowe, itp.

 

Wysyłanie SMS z przypomnieniem o spotkaniu

Dużym problemem wielu agencji pracy jest sytuacja, w której po wytypowaniu odpowiedniego kandydata i umówieniu spotkania, nie stawia się on wyznaczonego dnia. Sposobem na zmniejszenie liczby tego typu sytuacji jest wysyłanie wiadomości SMS z przypomnieniem o spotkaniu oraz adresem i posadą, na którą odbywa się rekrutacja. Możliwość bezpośredniego wysłania takiej wiadomości z systemu pozwala zaoszczędzić czas i usprawnić komunikację z kandydatami.

 

Budowanie bazy zgłoszeń zgodnej z RODO

Po uzyskaniu zgody zgłoszonych kandydatów możliwe jest gromadzenie ich CV. Dzięki temu podczas kolejnego, podobnego procesu rekrutacyjnego, łatwo skontaktować się ze wstępnie wyselekcjonowanymi osobami, bez konieczności przeprowadzania całego procesu od początku. System ATS pozwala szybko uzyskać potrzebne zgody, a także usunąć zgłoszenia osób, które ich nie udzieliły. Dzięki temu mamy pewność działania zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

Potrzebujesz systemu ATS dla swojej agencji pośrednictwa pracy? Skontaktuj się z nami i omów swój projekt! 

 

it-consultant

 

Przeczytaj więcej o systemach dla agencji rekrutacyjnych i pośrednictwa pracy

Najważniejsze pytania do twórcy systemu ATS
Jak prowadzić uporządkowaną bazę kandydatów w agencji pośrednictwa pracy?
Pośrednictwo pracy – jak usprawnić proces tworzenia dokumentów?
Jak budować profile kandydatów w systemie dla agencji pośrednictwa pracy?Kontakt

Kamee Sp. z o.o.

30-147 Kraków, ul. Na Błonie 15/57
NIP: 677 240 70 93     REGON: 36524526200000     KRS: 0000633262Wyślij zapytanie o stworzenie dedykowanego oprogramowania

  • Zapytaj o dane dostępowe do przykładowego systemu.
  • Skorzystaj z darmowych konsultacji.
  • Umów się na prezentację!

darmowe konsultacje