Aplikacje webowe czy desktopowe dla firm?

Poszukując rozwiązania informatycznego dla swojej firmy do wyboru będziesz miał systemy webowe lub desktopowe. Aby wybrać najlepszą opcję warto wcześniej dowiedzieć się, czym charakteryzują się oba te rodzaje oraz jak działają.

 

skontaktuj-sie-z-nami

 

Aplikacja webowa krok po kroku

Na początek zastanówmy się, czym jest aplikacja webowa? To rozwiązanie informatyczne służące zarządzaniu i usprawnieniu dowolnych procesów zachodzących w firmie. Do jej użytkowania konieczne jest posiadanie dostępu do Internetu, ponieważ taki system wyświetlany jest w przeglądarce internetowej. Dzięki swojej mobilności świetnie sprawdzi się dla osób pracujących w terenie, poprzez zapewnienie gwarancji stałego dostępu do informacji.

 

Jak działa aplikacja webowa?

Wyświetlenie aplikacji webowej w przeglądarce powoduje przesłanie zapytania do serwera, który odsyła zapisane dane. Wszystkie one przechowywane są w chmurze, dzięki czemu możliwe jest użytkowanie rozwiązania na dowolnym urządzeniu mobilnym z dostępem do sieci: laptopie, tablecie, telefonie. Aplikacja webowa użytkowana może być przez dowolną liczbę pracowników, ilość zapisywanych danych także ograniczona jest tylko pojemnością serwera.

 

Aplikacja webowa – bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo aplikacji webowych zapewnione jest poprzez działania użytkowników oraz firmy programistycznej. Cykliczna zmiana hasła, ochrona danych dostępowych, dbałość o odpowiednie gromadzenie informacji o klientach, to czynności, dzięki którym każdy użytkownik aplikacji dba o bezpieczeństwo danych. Tworzenie kopii zapasowych, monitorowanie logowań z nieznanego urządzenia oraz weryfikacja konta w systemie, to działania podejmowane przez firmę programistyczną. Połączenie tych działań gwarantuje wysokie bezpieczeństwo danych. 

 

Klikając tutaj dowiesz się więcej o tym, gdzie przechowywane są aplikacje webowe

 

Co to jest aplikacja desktopowa?

Jest to rozwiązanie, które – podobnie jak aplikacja webowa – ma na celu usprawnić procesy zachodzące w firmie. Do jej użytkowania konieczne jest zainstalowanie na urządzeniu – np. komputerze lub laptopie. Tym samym nie ma konieczności posiadania dostępu do sieci.

 

Jak działa aplikacja desktopowa?

Zainstalowana na komputerze korzysta z jego zasobów. Dlatego warto wziąć pod uwagę, że na starszych urządzeniach nowoczesne aplikacje desktopowe mogą nie działać tak, jak powinny. Zlecając wykonanie tego rodzaju, aplikacji programiści wezmą pod uwagę system operacyjny oraz parametry sprzętu, na którym będzie użytkowana.

 

Aplikacja desktopowa – bezpieczeństwo

Ich bezpieczeństwo zapewnione jest głównie poprzez działania użytkowników. Kluczowe są dbałość o dane dostępowe oraz odpowiednie przechowywanie informacji o klientach. W odróżnieniu od aplikacji webowych nie tworzy się jednak kopii zapasowych, co może stać się problemem w sytuacji usterki komputera – wszystkie dane zostaną wtedy utracone.

 


Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie aplikacji

 

Aplikacje webowe czy desktopowe dla firm?

Biorąc pod uwagę charakterystykę obu tych typów aplikacji rozwiązaniem korzystniejszym dla wielu firm jest system webowy. Dlaczego?

 

-Umożliwia on stały dostęp do danych z dowolnego urządzenia mobilnego.

-Zapewnia bezpieczeństwo przed utratą zapisanych informacji.

-Rozwiązania webowe podlegają łatwiejszej aktualizacji w porównaniu do desktopowych.

-Informacje zapisywane i wyszukiwane są szybko oraz łatwo.

 

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki system  webowych czy desktopowy  najlepiej spełni potrzeby Twojej firmy, umów się na darmową konsultację.

 

it-consultant

 

 

Przeczytaj więcej o tym, jak długo tworzone są aplikacje webowe

Zobacz, jak krok po kroku wygląda tworzenie dedykowanej aplikacji CRM

Poznaj więcej zalet systemów webowych

Taką aplikację oddaliśmy ostatnio klientowi: Dedykowany system rezerwacyjny dla sieci salonów kosmetycznych, Poznań – SAAS, CRM, ERP, WMSKontakt

Kamee Sp. z o.o.

30-147 Kraków, ul. Na Błonie 15/57
NIP: 677 240 70 93     REGON: 36524526200000     KRS: 0000633262Wyślij zapytanie o stworzenie dedykowanego oprogramowania

  • Zapytaj o dane dostępowe do przykładowego systemu.
  • Skorzystaj z darmowych konsultacji.
  • Umów się na prezentację!

darmowe konsultacje