CRM na zamówienie krok po kroku

Podjęcie decyzji o zleceniu wykonania dedykowanego systemu CRM nie jest łatwe. Pod uwagę trzeba wziąć wiele czynników: wielkość rozwiązania, jego funkcje, czas tworzenia, cenę... Łatwo się w tym pogubić, szczególnie jeśli przystępuje się nieprzygotowanym do rozmów z firmą programistyczą. Dlatego już teraz poznaj schemat tworzenia rozwiązania, tak abyś mógł wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu.

skontaktuj-sie-z-nami

 

 

CRM na zamówienie - od czego zacząć?

Rozważania na temat wprowadzenia w swojej firmie dedykowanej aplikacji CRM rozpoczyna się od upewnienia, że żadne gotowe rozwiązanie nie jest w stanie spełnić rzeczywistych potrzeb Twojego zespołu pracowników. Tylko dedykowana aplikacja będzie w stanie usprawnić wszystkie działania podejmowane w firmie, poprzez precyzyjne dopasowanie do potrzeb i charakteru Twojego biznesu. Kiedy już uzyskasz pewność w tej kwestii, możesz przejść do definiowania obszarów, których działanie usprawnić ma CRM na zamówienie. Skup się na konkretnych wymaganiach wobec firmy programistycznej, gromadząc jak najwięcej szczegółów. Pomoże to w sprawnym wybraniu odpowiedniego producenta rozwiązania oraz jego tworzenia. W sprecyzowaniu potrzeb pomogą Ci Twoi pracownicy, czyli finalni użytkownicy rozwiązania. To oni najlepiej wiedzą, co pomoże im w codziennej pracy. Dlatego konsultuj się z zespołami z różnych działów, nie wahaj się pytać i rozmawiać. Osoby na konkretnych stanowiskach najlepiej wiedzą, co zabiera im najwięcej czasu. Na tym etapie dobrze jest pomyśleć o tym, jakie konkretnie rozwiązania systemowe byłyby najbardziej funkcjonalne. Oczywiście nikt nie wymaga od Ciebie znajomości technicznych szczegółów dotyczących systemów informatycznych. Jeśli nie wiesz, jakie rozwązanie byłoby dla Ciebie najbardziej efektywne, skontaktuj się nami. Konsultanci Kamee pomogą Ci zdefiniować potrzeby i dobrać odpowiedni rodzaj oprogramowania.

Przeczytaj o 9 rzeczach, które trzeba wiedzieć przed spotkaniem z firmą programistyczną

Jak wybrać firmę programistyczną?

Specyfiką rozwiązań tworzonych na zamówienie jest unikatowość; Twoja aplikacja nie było nigdy wcześniej użytkowana. Z jakimi konsekwencjami się to wiąże? Na stronach internetowych firm programistycznych nie zobaczysz żadnych wersji demo, nie przekonasz się także jak będzie wyglądało Twoje finalne rozwiązanie. Minione realizacje dadzą Ci jednak ogólne wrażenie na temat wyglądu i funkcji systemów tworzonych przez dany zespół. Programiści Kamee wykonali już ponad 100 oprogramowań dla biznesu, a opisy i print screeny niektórych z nich znajdziesz na naszej stronie internetowej. Dzięki temu sprawdzisz jakiej klasy rozwiązania tworzymy, jak spełniają one potrzeby naszych klientów oraz jakim zakresem kompleksowości się cechują. Poszukując odpowiedniego producenta rozwiązań dedykowanych przeczytaj umowę, która zawierana jest pomiędzy stronami. Zwróć szczególną uwagę na:

-Gwarantowane prawo własności (wyłączne prawo własności do tworzonego rozwiązania czy użytkowanie na mocy licencji).
-Okres tworzenia rozwiązania (ile dni przewidzianych jest na poszczególne etapy projektu, co stanie się w sytuacji, gdy terminy zostaną przekroczone?).
-Sposób uiszczania opłaty (w całości czy w częściach; kiedy płatność ma zostać dokonana?).
-Gwarancja (czy producent zobowiązuje się do naprawy usterek; w jakim terminie od momentu oddania stworzonej aplikacji?).

Sprawdź, co musi zawierać umowa z firmą programistyczną, aby Twoje interesy były chronione 

 

Wybrałem firmę programistyczną – co dalej?

Następnym krokiem jest projektowanie rozwiązania. W Kamee zajmuje się tym osobisty konsultant wraz ze zlecającym i wszystkimi osobami zaangażowanymi po jego stronie. Konsultowanie aplikacji z finalnymi użytkownikami pomoże stworzyć rozwiązanie w 100% dopasowane do potrzeb Twojej firmy. Na tym etapie tworzona jest makieta, która stanowi graficzne przedstawienie każdego modułu (części) w rozwiązaniu. Omówiony zostaje także sposób działania aplikacji, poziomy dostępu, ilość użytkowników i wszystkie inne szczegóły kluczowe dla zaprojektowania oprogramowania. Nasi konsultanci poświęcą Ci tyle czasu, ile potrzebujesz, aby stworzyć projekt, z którego będziesz zadowolony.

Gdy makieta jest już stworzona i została przez Ciebie zaakceptowana następuje okres programowania. W zależności od rozmiaru i kompleksowości Twojej aplikacji już po 4 do 10 tygodni otrzymasz pierwsze moduły do testowania. Dzięki temu nie tylko szybko zostaną wychwycone wszystkie ewentualne błędy, ale także wdrożenie systemu CRM na zamówienie przebiegnie efektywniej. W obrębie Kamee Twój system testować będą dwa, niezależne zespoły, tak aby zagwarantować pełną zgodność z makietą. Kiedy całe rozwiązanie będzie gotowe zostaniesz o tym poinformowany.

 

Przeczytaj, jak wygląda przekazanie dedykowanej aplikacji klientowi

 

Dostałem informację, że mój CRM jest gotowy. Co teraz?

Po otrzymaniu informacji, że firma programistyczna skończyła swoje prace, następuje moment finalnego przejrzenia aplikacji, aby sprawdzić czy znajduje się w niej wszystko, co było ustalone na etapie projektowania rozwiązania. Kiedy upewnisz się, że wszystko zostało stworzone zgodnie z planem aplikacja zostaje zainstalowana na wskazanym przez Ciebie serwerze. Następnym krokiem jest wdrożenie rozwiązania. W zależności od danej firmy programistycznej w tym zakresie oferowane może być wsparcie. Twój osobisty konsultant Kamee pomoże Ci w tym procesie. Szkolenia online za pomocą chata, Skype'a czy e-maili, a także spotkania osobiste zagwarantują Ci, że wszyscy użytkownicy systemu dokładnie znają jego możliwości, co przełoży się na usprawnienie pracy i zwrot z inwestycji w stworzenie aplikacji CRM.

 

it-consultant

 Przeczytaj także

Zalety i wady systemu dedykowanego
8 najczęstszych przyczyn konfliktów między klientem a firmą programistyczną
Kto powinien wdrożyć system CRM?
Jak przekonać pracowników do korzystania z systemu CRM?
Dowiedz się, jak skutecznie zaplanować harmonogram projektu IT

Zobacz nasze realizacje

Aplikacja webowa do zarządzania kursami – CRM / ERP/ BI – Genewa, SzwajcariaKontakt

Kamee Sp. z o.o.

30-147 Kraków, ul. Na Błonie 15/57
NIP: 677 240 70 93     REGON: 36524526200000     KRS: 0000633262Wyślij zapytanie o stworzenie dedykowanego oprogramowania

  • Zapytaj o dane dostępowe do przykładowego systemu.
  • Skorzystaj z darmowych konsultacji.
  • Umów się na prezentację!

darmowe konsultacje